Jak si užít krásné pohodové léto?

Jak to všechno začalo?

Tahle otázka nás v M.arter napadla s narůstajícím počtem teplých dnů. Možná to zní i trochu sobecky, když jsme si každá v týmu kladla sama za sebe tuto otázku bez toho, aniž bychom do ní zahrnovaly rodinu. Ale rodina je naší součástí každý den, staráme se o ni, o domácnost, tak proč nemyslet i trochu na sebe? 

Čekáte od nás návod? Rady, jak si během dvou měsíců, po dobu šedesáti dvou dnů, užít rozverné léto s dětmi, splnit včas termíny v práci, udržovat v chodu domácnost, dát si s partnerem poklidnou večeři, a ještě třeba Aperol s kamarádkami? Návod nemáme. Radu ano. 

Tou radou může být již tolikrát omílané: plánujte si svůj čas. 

Sepište si svůj seznam, co všechno byste chtěla vy sama během léta stihnout, a prostě si to natvrdo napište do diáře. Pokud budete vy spokojená, budou spokojeni všichni kolem vás. 

Říkáte si:„No jo, to se tak pěkně čte, ale já musím taky ještě chodit do práce“.

Zde opět platí: plánujte si váš čas.

Pokud pracujete z domova.

Vytvořte si takové pracovní podmínky, abyste se věnovala jen práci a nic vás nevyrušovalo. Pokud to jde, naplánujte si telefonování, když budete venku s dětmi. Využívejte moderní technologie, aplikace. 

Plánujte čas i partnerovi, respektive s partnerem.

Využívejte sdílený rodinný online kalendář. Víte pak, kdy pojedete na nákup nebo s autem do servisu. 

Máte-li zájem se o plánování času, time-managementu, dozvědět víc, podívejte se na náš videokurz připravený ve spolupráci s Klárou Hájkovou. (Jak na time-management při rodičovské)

Při všem tom plánování nezapomínejte na jednu věc – svoje zdraví a rodinu. Buďte k sobě shovívaví, pokud se vám vše nedaří podle plánu. Plán je jen nástroj.

 

P.S.: V posledním týdnu prázdnin si s dětmi vyrobte prázdninové album.

FB: Rodičovská neni brzda

Máte své osobní užitečné tipy na práci z domova s dětmi? Podělte se s námi.