Inspirativní čtení pro vás.

LinkedIn vám může pomoci sehnat práci snů!

Profesní síť LinkedIn vám může pomoci sehnat práci snů. K tomu, abyste svého potenciálního zaměstnavatele zaujali, potřebujete mít profil, který zaujme. S tím vám může pomoci Ondřej Lidmila, odborník nejen přes tuto sociální síť, díky kterému můžete mít vymazlený profil.

Jak byste se představil, čím se živíte a co Vás baví?

Dobrá otázka! Poslední dobou mám problém ve stručnosti popsat, co vlastně dělám. Ale pokusím se. Těžiště všech mých aktivit vidím v marketingu. Baví mě marketing jako takový, baví mě pohybovat se v podnikatelském prostředí, poznávat nové lidi, budovat vazby, networkovat. Spoluvlastním komunikační agenturu THE MEDIA crew, kde pomáháme klientům s komunikací, dnes hlavně v online prostředí. Máme firmu GIFFY s fotokoutkem nové generace, ale v současné době je tento projekt úplně u ledu.

Dokážu vás taky dostat do celorepublikové sítě informačních obrazovek v nemocnicích. No a v neposlední řadě se dnes věnuji síťovému marketingu jako ambassador globálního technologického projektu iBuumerang. A co si poslední dobou fakt užívám, tak je to, že sem tam někde přednáším nebo moderuji.

V čem je v dnešní době podnikání komplikovanější?

Zastávám názor, že ke každé situaci se dá přistupovat jako k příležitosti. Doba nepřeje řadě oborů. Na druhou stranu je krásně vidět ty, kteří inovují, vymýšlí a prostě jedou. Podstatné je nedržet se zuby nehty starých postupů, ale otevřít se změnám, jít s dobou. Být otevřený příležitostem.

Proč se čím dál více zaměřujete na síťový marketing?

Protože mi dává čím dál větší smysl. Víte, síťový marketing jako obchodní model je totiž velmi spravedlivý. Odměňuje lidi za výsledky. Podporuje týmovou práci. Pokud nejsou úspěšní moji parťáci, nebudu úspěšný ani já. Zároveň dává lidem bez zkušeností s podnikáním možnost začít podnikat. S minimálními náklady a minimálním rizikem dostáváte k dispozici ověřený business model, kvalitní produkty, vzdělání, týmovou podporu. Já osobně v tom vidím možnost, jak lidem pomoci k lepšímu životu.

V čem vidím sílu sítě LinkedIn?

V tom, že se jedná o profesní síť, business platformu. Není tak přeplněný reklamou jako třeba Facebook. Daleko snáze se tu dá organicky vybudovat povědomí o sobě a svých aktivitách, schopnostech, zkušenostech, výsledcích.

Pro koho je vhodný?

Pro každého, kdo chce tuto síť využít pro sebe. Pro každého, kdo chce být v online prostředí vidět. Ať už pro podnikatele, zaměstnance, studenta nebo mamky a taťky na rodičovské. Je ale veliký rozdíl v tom samotném „bytí“ na této sociální síti.

Proč je dobré být na LinkedInu aktivní?

Protože přesně to je způsob, jak si na této sociální síti vytvořit vliv. Jednak je to o tvorbě příspěvků, jednak je to o proaktivitě u příspěvků ostatních. No a pak také o neustálém rozšiřování sítě o nová spojení. Díky aktivitě jste vidět. A díky ní můžete získat práci, zakázku, najít nového obchodního partnera, zaměstnance.

Proč jsem si vybral M.arter ke spolupráci?

M.arter si vybral mě! Poptávka po školení na LinkedIn se ode mě dostala přes kolegyni z agentury. Líbí se mi váš projekt a to, co děláte. Tak proč nepomoci tím, že se podělím o část svého know-how?

Co si myslím o potenciálu rodičů na RD?

Těžko to nějak soudit, osobní zkušenost nemám. V dnešní rychlé době bych ale rodičům doporučil na „dovolené“ úplně nevypnout. A pořád se držet v obraze, nějakým způsobem se rozvíjet, vzdělávat. No a klidně u toho i něco reálně podnikat – třeba právě v tom síťovém marketingu 

Ondřej Lidmila je spolumajitelem komunikační agentury THE MEDIA crew s.r.o., která pomáhá svým klientům s  komunikací,primárně na sociálních sítích, ale také v dalších oblastech marketingu.Jeho dalším úspěšným projektem je GIFFY, fotokoutek nové generace. Zároveň  je manažerem  jednoho z networkingových klubů Business for breakfast v Brně. Úzce také spolupracuje s online komunitou Svět Úspěšných a podílí se na rozvoji  globálního  podnikatelského konceptu v ČR a SR, úzce spojeného s cestovním průmyslem. S LinkedInem začal aktivně pracovat na podzim roku 2019, byť profil má založený již od roku 2013. Od letošního ledna pořádají v agentuře  ve spolupráci s Kryštofem  Kopeckým  workshopy Rozjeďte svůj LinkedIn, zaměřené primárně na podnikatele.

 Sylva Vojtíšková  |  04.11.2020