Jak na daně při přivýdělku nebo podnikání během rodičovské

odborný rada v Sekci nepřímých daní Odvolacího finančního ředitelství

Veronika Navrátilová

“Ráda bych ženám pomohla orientovat se v daních,ať už jsou "pouze" doma na rodičovské dovolené, přivydělávají si, vrací se do zaměstnání nebo chtějí začít podnikat.”

www.instagram.com/veri.disskynova

Veronika je profesí odborný rada v Sekci nepřímých daní Odvolacího finančního ředitelství, aktuálně na rodičovské dovolené. Jejím oborem je právo a daně, zejména daň z přidané hodnoty a daňový proces, ale v průběhu kariéry se zaměřovala rovněž na právo občanské. 

Veronika vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity (2014). Během studia a po jeho ukončení působila v advokátní kanceláři zabývající se zejména občanským a insolvenčním právem. Zkušenost má i s vedením právnické agendy pro neziskovku IQ Roma servis, kde kromě klientské práce (poradenství v zadluženosti – návrhy na povolení oddlužení, komunikace se soudy a s exekutory, sepisování žalob a odvolání, návrhy splátkových kalendářů, atd.) působila jako lektorka a konzultantka právních témat pro zaměstnance. Po rodičovské dovolené se chce vrátit na svou pracovní pozici na Odvolacím finančním ředitelství.

 

Při rodičovské dovolené se Veronika také angažuje jako lektorka nošení (jako samostatná poradkyně společně s manželem v Navrcovi v šátku a taky jako dobrovolník v brněnském rodinném centru MaTáTa), spravuje FB a IG Navrcovi v šátku, a moderuje celostátní FB skupiny Moderní nosičky, má na starost mj. správu jejich instagramového účtu.

 

 

 

 

Obsah workshopu

Lektorka a máma Veronika Navrátilová vysvětlí, jak na daňové přiznání, roční zúčtování daně u zaměstnavatele, tipy na daňové zvýhodnění týkající se dětí a rodiny a základní povinnosti vůči úřadům. Ukázky na praktických příkladech a prostor na individuální dotazy.

Náplní workshopu bude vysvětlení základních pojmů důležitých pro orientaci v systému daní. 

Budeme se zabývat zejména tématem daně z příjmu fyzických osob, jak z pohledu matek na RD, zaměstnankyň (příp. pracovnic na dohodu) nebo podnikatelek. 

  1. Úvod, základní orientace v systému daní, důležité pojmy (daň, daňová soustava v ČR, správce daně, daň z příjmu, DPH, atd.)
  2. Daň z příjmu fyzických osob * Základní pojmy * Základ, předmět a sazba * Nezdanitelné částky, daňový bonus a sleva * Daňové přiznání x Prohlášení poplatníka
  3. DPH podle individuálních potřeb účastnic

Děti a úsměv v klidu s sebou  #ditejepartak

Registrace a platba předem: nutná. Počet míst je omezen.

Místo konání:

Občanský klub Brno-střed, Hybešova 65a, Brno

Kdy: 13.02 od 9:30 – 12:30

Cena: 500 kč