Kam chodíte hledat nápady?

Návaznost na článek 10 kreativních nápadů pro lepší náladu

Zeptám se vás: “Kde a kdy se  vám nejlépe přemýšlí a napadají vás ty skvělé nápady?

Nedávno jsem četla, že nejlepší nápady člověka napadají, když se dlouho nudí a je jen v klidu a tichu sám se sebou. Moc ráda bych to někdy vyzkoušela, ale se třemi dětmi nemám klid ani na toaletě. Pokud se mi tam nepodaří vběhnout o chvilku dřív samotné a neotočím zámkem.

Mne nejlepší nápady napadnou ve vaně, popř. při mytí vlasů. Jak to máte vy? Máte nějakou činnost, při které čišíte nápady? Plánujete je taky někdy realizovat? Nebo si jimi jen zpříjemňujete chvíle klidu a odpočinku?

Představte si to.

Až budete mít chvilku pro sebe, vezměte si do ruky mobil a zapněte aplikaci „hlasový záznamník“. Až si ji pustíte, zavřete oči a pohodově se zkuste přenést na místo, kde je vám dobře a cítíte se bezpečně. V klidu si to místo prohlížejte, dýchejte zprvu zhluboka a následně jen klidně. Zkuste si zapamatovat celý ten obraz, který vidíte a nasajte tu pohodu a klid, kterou jste si teď vytvořila. Zamyslete se nad tím, co byste chtěla dělat, kdybyste mohla dělat úplně cokoliv? Jaké činnosti vás napadají? Co máte ráda a co vás nabíjí? Mluvte si u toho nahlas, ať si můžete užívat ty příjemné pocity a vše, co říkáte, se vám zaznamená, takže o své myšlenky nepřijdete.

Napište si to.

Až si je znovu poslechnete, zapište si je a zkuste je vyzkoušet při první možné příležitosti. Možná vás pak začnou napadat i nějaké jiné – další, které ještě budete chtít vyzkoušet. Vše si pište a jděte postupně do toho. Držím vám palce. Moc si to určitě užijete. A jakto, že to vím? Protože jsou to jen vaše myšlenky, pocity, nápady a ty jsou nejúžasnější.

Užívejte léto a ať se vám daří snít a mít se rády!

Vaše – Martina Novotná