#spolutozvladneme

Host se silným příběhem i know-how

Kristýna Maková

Kristýna je průvodkyně, copyeditorka, ideama(r)kerka a lektorka na volné noze, žena mnoha profesí, které jako červená nit propojuje téma komunikace. Působila  téměř devět let v zahraničním vysílání Českého rozhlasu jako webeditorka. Věnovala  se také redaktorské činnosti pro krajanské vysílání, a to i poté, co opustila webeditorské místo a její spolupráce s Českým rozhlasem byla už jen externí. Do Prahy přišla ze svého rodného Hradce Králové v roce 2004, a od té doby spolupracovala jak s neziskovými organizacemi, tak i firmami z nejrůznějších oborů. Sbírala zkušenosti v oblasti PR a mediální komunikace, a měla tak možnost srovnání se způsobem práce z veřejnoprávního mediálního prostoru.

Vyzkoušela tedy obě strany mince v rámci jednoho prostoru, profese, které jsou na sebe navázány a svým způsobem se i doplňují.

Kristýna se věnuje i obsahovým strategiím webových stránek a různých projektů, ale i podnikatelských záměrů. Občas také experimentuje s přístupy, které jim pomáhají rozšířit rámec i možnosti. Podílí se i na obsahových strategiích nebo pomáhá propojovat některé myšlenky, nápady a vize ve funkční celky tak, aby se to, co do tvoření vložíme, se také určitou formou mělo možnost vrátit zpátky. Umí poradit s možnostmi, jak začít, jak určitá témata uchopit a dostat z myšlenkové roviny, tedy té, kdy něco víme nebo chceme, do hmoty, tedy toho, kdy se něco děje a vzniká, způsobem, který ladí s konkrétní osobností a záměrem. Umí pracovat s osobní značkou, tedy brandem klientů, pokud je založený na autenticitě. 

Vybrané projekty: