#spolutozvladneme

Host se silným příběhem i know-how

Lucie Jelínková

Na začátku kariéry seniorní grafičky, webdesignérky a majitelky grafického studia stálo odsouzení klienta za podvod, TV Nova a pořádný kus dřiny.

Luczi se ke své práci dostala opravdu velkou oklikou. Vystudovala pedagogickou školu, poté se protloukala jako servírka, masérka a obsluha benzínové pumpy. Už odmala ji zajímala grafika a chtěla se stát podnikatelkou. Bohužel její první projekt, kdy nabízela grafické práce a weby, nevyšel. Stejně jako následná spolupráce s agenturou zaměřenou na PPC reklamu.

Přestěhovala se z Brna do Prahy a vrátila se zpátky „na plac“. Věděla, že nechce být servírkou celý život, jen netušila, jak to změnit. Z práce měla výhled na kanceláře firmy Seznam.cz, pracovníci k nim chodili i na jídlo. Svět internetu, vyhledávačů a webů byl tehdy na vzestupu a fascinoval ji natolik, že se rozhodla jednat.

Vytvořila si web s nabídkou grafických a webových prací a za týden se jí ozval první klient s nabídkou spolupráce. Obnovila si živnost, dala výpověď v restauraci a vrhla se do práce.

Po 3 měsících její jediný klient zkrachoval, byl odsouzen za podvod a tato zpráva i s jejím webem se objevily v hlavním vysílání TV Nova. Nebyla to reklama, kterou by očekávala, a její klient teď nosil vězeňský mundúr namísto obleku. Nezdar ji však paradoxně nakopnul a do práce se pustila s ještě větším odhodláním.

Začala se sama učit v grafických programech, hledala návody, jak programovat, jak funguje SEO a PPC reklamy, a postupně se začali objevovat noví klienti. Pracovala na volné noze pro marketingové agentury a profesně vyrostla. Získala zkušenosti s klienty, jako je ČSOB, Supraphon, Mall.cz, Eurowag, dTest nebo Aquapalace Praha.

Práce přibývalo a požadavky se zvyšovaly. Proto založila webové a grafické studio LUCZI DESIGNE, kde s kolegy nabízí komplexní služby. Kromě grafiky a webů se věnují tisku, výrobě reklamy, SEO, PPC, copywritingu i reklamní fotografii.

Od spuštění jejího prvního webu uběhlo dlouhých 11 let. Za tu dobu přibyly děti i zkušenosti. Mezi její klienty se řadí banka Creditas, festivaly Hrady.cz, Trnkobraní, kliky Cobra nebo spolupráce s muzikálem Děti ráje a muzikalyprovsechny.cz. Vytvořila logo pro muzikál Karla Gotta Čas růží a podílela se na jeho výstavě My Life na pražské náplavce. Pořádá školení osobní, skupinové i firemní  školení grafiky pro začátečnky. Naplno se věnuje i pomoci dětem v dobročinné organizaci Hvězdy dětem, pro kterou vytvořila kompletní vizuální identitu a webové stránky. Je ve šťastném manželství a má 2letou dceru Marušku.