Jana Stehlíková

Proč si najmout osobní módní stylistku?

Přestože služby módní stylistky jsou ještě často vnímány jako služby nadstandardní a výdaje za stylistku „luxusem“ pro lidi s vyššími příjmy, nemalá skupina klientek jsou právě ženy na rodičovské. Přijde Vám to nelogické? Naopak!

Je to tak trochu jako s příslovím „Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci.“  V tomto případě si to můžeme upravit na „Nejsem tak bohatý a nemám tolik času, abych nakupoval špatně.“

Co to znamená nakupovat špatně?

To znamená nepromyšleně, neefektivně. Nakupovat špatně ale také znamená vyhazovat zbytečně peníze i za levné věci. Pokud neefektivně nakupujeme, šatník pak nikdy nemůže být funkční. Je třeba mít na paměti, že i levná věc, pokud je koupena špatně, se stává drahou, pakliže leží ve skříni a nenosíme ji.

To platí i naopak. Když po dlouhém váhání koupíme dražší věc, která je ale nadčasová, může se stát pilířem Vašeho šatníku a může se hodit skoro ke všemu. Taková věc je pak pojítkem mezi všemi ostatními věcmi, které ve skříni máte, ale doposud jste je nenosila, protože jste tak nějak nevěděla k čemu je nosit a jak. Byly to možná právě ty věci, které jste neuváženě koupila buď proto, že byly ve slevě nebo Vás uchvátila ta věc samotná a koupila ji, aniž byste uvažovala, jestli ji máte k čemu a kam nosit.

Až teprve s uváženou a dobrou koupí další jiné věci Váš šatník obsahuje oblečení, které začnete nosit. Budete totiž mít najednou k čemu a budete vědět jak. Už nebudete stát dlouhé minuty u skříně s jedním ramínkem v ruce a přemýšlet: ,,Co by se k tomu tak hodilo?!“

Nebudete si naříkat před plnou skříní, že nemáte co na sebe. Budou tam najednou věci, které se k sobě hodí a bude už jen na Vás a Vaší náladě, co si právě dnes vyberete a obléknete. Tomu se říká funkční šatník.

Stylisté se často setkávají s tím, že klientka má přeplněné skříně nebo rovnou šatnu, a přesto je vždy ráno bezradná a „nemá co na sebe.“

Žena na rodičovské musí být efektivní v čase, stíhat se starat nejen o sebe, domácnost, ale také o své děti a ideálně ještě nezapomenout, že navzdory novému členovi rodiny, není jen mámou, ale stále zůstává i partnerkou, manželkou, zkrátka ženou.

Mnoho žen, které jsou právě na rodičovské, vyhledává služby stylistky, aby jim poradila.

 

S čím?

-jak všechno stíhat a přitom si udržet svůj styl

-jak zbytečně neztrácet čas před skříní plnou nenositelných kousků

-jak zbytečně neutrácet za věci, které nebude nosit

-jak mít šatník, ze kterého se oblékne dobře i ve spěchu

-jak si smysluplně nakoupit i s kočárkem zaparkovaným před kabinkou

Zdá se Vám nepodstatné řešit svůj osobní styling zrovna na rodičovské, když jste především doma s dítětem? Vůbec ne.

Vždyť šaty „dělaj“ člověka a všichni dobře víme, že když se necítíme dobře, třeba kvůli nepadnoucímu oblečení nebo v outfitu vybraném ve spěchu, dokáže nám to pěkně pokazit náladu. Nemáme potom to správné zdravé sebevědomí a nejsme v pohodě. A žena by měla být spokojená, vyrovnaná a zdravě sebevědomá. K tomu jí může pomoci i správně vybrané oblečení.

Cílem stylistky je uspořádat, obnovit nebo pozměnit šatník tak, aby vyhovoval, byl přehledný a funkční. Aby žena na rodičovské nemusela plýtvat zbytečně časem a penězi za nákupy dalších a dalších, častokrát špatně zvolených, kousků oblečení. Aby neměla šatník plný věcí, ze kterých nevykouzlí obstojný outfit.

To všechno se dá naučit!

Když se během rodičovské zvládnete naučit mít svůj šatník pod kontrolou, nakupovat jen věci, které budete opravdu nosit, budou dobře kombinovatelné s ostatními kousky ve skříni, nebude Vás Váš vlastní styling obtěžovat a zdržovat. A až se vrátíte zase zpět do práce, možná doma ráno místo koukání do skříně stihnete jedno kafe.

 Jana z InFashionStyle