Sorting by

×

Podpořte nás

Pomozte nám financovat program kariérního poradenství, který staví samoživitelky na trhu práce zpátky do hry. Váš malý příspěvek může znamenat velkou naději pro celou rodinu.

V České republice je více než 200 tisíc matek, které se starají o své děti úplně samy. Mají status – matka samoživitelka. Tyto ženy se častěji potýkají s finanční nestabilitou a mají omezené možnosti uplatnění na trhu práce. Proto jsme vytvořili program kariérního poradenství, který poskytujeme samoživitelkám zcela zdarma. Cílem tohoto programu je pomoci ženám najít si (lepší) práci a zlepšit tak život sobě i svým dětem. Vaše pomoc může být klíčem k tomu, aby se tyto ženy staly nezávislými na pomoci ostatních a získaly zpět ztracené sebevědomí. Vaše podpora pomůžete zajistit, aby samoživitelky mohly být úspěšné nejen v práci, ale také v osobním životě.

O programu Změna startovní čáry pro samoživitelky

Cílem programu je poskytnout samoživitelkám kariérní poradenství zdarma a zvýšit tak jejich šanci uspět na trhu práce. Program je určen pro všechny ženy, které vychovávají své děti samy a jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené, nezaměstnané, bez pracovních zkušeností, případně zaměstnané, ale v pro ně nevyhovujícím prostředí. Poradenství může samoživitelkám pomoci s naplánováním kariéry, zlepšením pracovních dovedností a získáním nových pracovních příležitostí.
V roce 2023 budou vypsané tři běhy programu. První běh začíná již 11. května. Celkem se zúčastní programu Start 30 maminek samoživitelek z celé České republiky.

Cena programu pro jednu maminku 33.400,-

Úřad Vlády České republiky financuje 70% programu

30% financuje M.arter díky Vašim příspěvkům

Cena programu pro jednu maminku 33.400,-.

Úřad Vlády České republiky financuje 70% programu.

30% financuje M.arter díky vašim příspěvkům.

Proč pomáhat, aneb investujte do budoucnosti

Pomocí této sbírky můžeme mnoho změnit, neboť pokud budou mámy, samoživitelky, moci uspět na trhu práce, mohou:

5

inspirovat a motivovat další ženy, aby následovaly jejich příklad, získají-li více sebevědomí a schopností, aby se prosadily na trhu práce, mohou usilovat o lépe placenou práci, což zajistí vyšší ekonomickou stabilitu a možnost plánovat budoucnost svých dětí bez obav o peníze.

5

být vzorem pro své děti a ukázat jim, že i jako samoživitelka se dá dosáhnout úspěchu a naplnění.

5

stát se zcela nezávislými na pomoci ostatních jakožto i na sociálních dávkách.

Přispět na kariérní program Start můžete pomocí sbírky na portálu Darujme.cz

 

Ke dni 7. 11. 2023 bylo vybráno

Reference účastnic podobného programu:

{

Díky za možnost účastnit se kurzu Restart kariéry pro samoživitelky. Kurz byl pro mě neuvěřitelně přínosný. Cítím se sebevědoměji a lépe si uvědomuji svou hodnotu, díky tomu, že jsem zrevidovala veškeré své zkušenosti a dovednosti. Vytvořila jsem si kvalitní a vypovídající životopis, zmapovala své možnosti uplatnění, získala lepší přehled o možnostech trhu práce. To vše díky úkolům, které bylo třeba zpracovat a konzultacím s lektorkou Petrou Drahoňovskou. Petra má profesionální, pečlivý, milý a individuální přístup a za to jí patří velký dík. Na závěr kurzu jsem absolvovala pohovor nanečisto s personalistkou z firmy Heineken. Získala jsem od ní zpětnou vazbu na svůj projev a nový životopis a to vnímám jako velký bonus. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se nachází na profesní křižovatce a hledají, kterým směrem se vydat.

Anna Šperlová

{

Ráda bych vyjádřila poděkování Vám, holkám z M.arter, a také personalistkám z Heineken. Pomohly jste mi překonat spoustu pochybností o sobě. Jsem na cestě k té ženské, kterou jsem bývala předtím, než jsem si přestala věřit, a Vy jste mne velký kus doprovodily a pomáhaly neztratit kurs.

Mám vlastně děti už větší, ale s mladším synem mi prostě „ujel vlak“, technologie a komunikace se velice změnily. Uvědomila jsem si, že je na místě hledat pomoc někoho šikovného, kdo mi pomůže se nastartovat, najít odvahu a začít od sebe očekávat úspěch. A v tuto chvíli jsem potkala na LinkedIn skvělou karierní koučku, a byla to právě ona, Petra Drahoňovská, která mi řekla o projektu Restart kariery s M.arter & Heineken. A k mé veliké radosti mne Petra a Andrea Bohačíková vybraly do šestice holek, které v bleděmodrém řeší totéž, tedy, co s tím, když po mateřské to profesně není ono.

Osm úžasných odpolední, osm setkání s Petrou a naší bandou, na první jsem měla obrovskou trému, ale od prvních minut mne nabíjely energií. Petra nás provedla důkladnou inventurou sebe samých. Nacházely jsme to, co umíme, na čem můžeme stavět, a bouraly jsme v sobě pocit, že to, co umíme, „přeci nic není, nemám co nabídnout“. V naší skupince se objevily různé světy, odbornosti, osobní příběhy a vzájemně jsme si předaly i spoustu inspirace a podpory.

Za mne, třeba už nemám posvátnou hrůzu z nových oblastí v IT světě, Business Inteligence, našla jsem odvahu objevit, co je ta tajemná Canva… ale především, odvážila jsem se vstoupit do rekvalifikačního kursu a pokud to nepokazím u zkoušky, mohla bych se konečně přiblížit svému snu o zajímavé a smysluplné práci. Ušly jsme spolu ten hodně hrbolatý a náročný úsek cesty, teď už to nevzdám. 

 Petro, Andreo, moc děkuji za sebe i za všechny ostatní holky, kterým jste inspirací.

ALENA KRYNYCKÁ

{

Když mě do kurzu pro samoživitelky vybrali, byla jsem nadšená a věřila, že mě nakopne v hledání práce… a to na 100% splnil. Odcházím z něj s parádním životopisem a větší sebedůvěrou na pohovory, z čehož můžu vycházet i kdykoli v budoucnu.
Petra Drahoňovská je moc milá, zkušená a empatická lektorka, která nás neustále zásobovala svými zkušenostmi a novinkami z pracovního trhu. Moc díky za tuhle super možnost. Neváhejte a jděte do programu také, určitě vám dodá energii pro pracovní změny.

MARTINA VRBICKÁ

{

Díky programu a skvělé lektorce Petře jsem si dokázala srovnat svoje hodnoty, pojmenovat silné stránky, nehroutit se z těch slabých a naopak je přijmout jako součást. Do kurzu jsem nastupovala s tím, že moje dosavadní pracovní zkušenosti v nezisku jsou nepřenositelné do rychlého business světa. Nedokázala jsem pojmenovat svou práci moderními termíny. Připadala jsem si nezařaditelná. Odcházela jsem z kurzu s jasně definovanými obory, kde mohu najít uplatnění. A k tomu všemu jsem si odnesla skvěle zpracované CV, profil na LinkedIn a mnoho tipů na prohloubení znalostí a získání dalších informací. Sebejistotu a hlavně klid.

ELIŠKA KOFROŇOVÁ

O našem programu pro samoživitelky píší:

Restart kariéry, maminka samoživitelka, rodičovská dovolená

“Restart kariéry mi pomohl věřit sama sobě a odbrzdit podnikání,” říká maminka samoživitelka