Pracovní morálka? Být o krok napřed!

Výzva na tyto dny je jasná: nejen přežít ale ani nepolevit!

Současná situace nahrává těm, kteří jsou během mateřské a rodičovské zvyklí pracovat z domova. Pro ostatní je to novinka, se kterou se zatím seznamují. Nám, kteří máme praxi v práci z domu rozhodně nehrozí prokrastinace nebo nedostatek vymezeného pracovního času, neboť trénink v organizaci, jak uspořádat doma všechno tak, aby fungovalo, máme už dávno v malíčku.

Ostatní, kteří se se slaďováním života doma teprve seznamují, se setkávají s nepříjemným duševním rozpoložením. Zažívají situaci, na kterou nejsou zvyklí. Neumí si stanovit časový harmonogram, priority, skloubit všechny činnosti, aniž by se rozptylovali dětmi, partnerem, domácím mazlíčkem. Aby třeba ještě uvařili, uklidili a zvládli pomoci dětem s výukou či domácími úkoly, to už chce vyšší manažerské schopnosti.

Co můžeme díky této situaci získat my - „ostřílení pracovníci z domova“?

Nyní máme možnost zaměřit se nejen na svůj osobní rozvoj, popřípadě i změnu zaměstnání či oboru, ale můžeme se věnovat těm nejdůležitějším – našim dětem. Jak? Díky dobré organizaci a začlenění do denních povinností i všech členů domácnosti. Je všem jasné, že denně čelíme dalším požadavkům a změnám, kterým se musíme přizpůsobit. Nápor cítíme ze všech stran. Rozdělme si tedy role spravedlivě, aby každý rodinný příslušník byl zodpovědný za něco a nebylo vše jen na nás. To bychom si na svá bedra naložily zbytečně velký balvan.

Autor:  Mgr.Timea Říhová                                                                                    Personální, podnikatelské a kariérní poradenství