Právnička a odborářka

Lektor: Šárka Homfray

O lektorovi

Šárka pracuje jako právnička Odborového svazu státních organizací, kde se mimo jiné věnuje právnímu poradenství pro jeho členy a členky. Nejde jen ale o pracovní úrazy a výpovědi, Šárka se orientuje ve všech možných fázích pracovního života, nejen po té právní, ale i po praktické  stránce.

     Věnuje se i aktivitám na podporu rovnosti žen a mužů a na toto téma často publikuje, např. na Deníku Referendum nebo populárním serveru Heroine .

Ze své práce dobře ví, a její zkušenosti podkládají i příslušné výzkumy, že mateřství a rodičovství často bohužel kromě spousty radosti přináší i komplikace v práci. Právě poradenství ženám i mužům  ve fázi před a po mateřské a rodičovské dovolené považuje Šárka za jednu  nejužitečnějších částí své práce.

Přiblížení práva lidem, kteří právníky nejsou, a je pro Šárku zásadní úkol, a i z tohoto důvodu průběžně publikuje popularizační články a spolupracuje na různých publikacích.

Právně  personalistická témata rovněž školí, jak pro úřady a zaměstnavatele, tak pro zaměstnance a zaměstnankyně.

Obsah Workshopu

Právní úprava pamatuje na zaměstnance a zaměstnankyně, kteří pečují o malé děti nebo jiné blízké osoby, celou řadou ustanovení. Nejen o tom, jaký je jejich obsah a význam, ale obecně o právním postavení zaměstnance a rodiče a řešení různých životních situací bude workshop s odborovou právničkou a pracující matkou dvou dětí. Ať už vás trápí, že nevíte, kam se po rodičovské vrátit, nebo chcete řešit „jen“ zkrácený úvazek, přijďte se poradit jak na to, i vzájemně sdílet zkušenosti.

Děti a úsměv v klidu s sebou  #ditejepartak

Registrace a platba předem: nutná. Počet míst je omezen.

Místo konání: Z pohodlí vašeho domova

Kdy: 7.10.2020 od 9:30 – 12:30, Cena: 500Kč