Sorting by

×

Změna startovní čáry pro samoživitelky

Projekt, který řeší problém nezaměstnanosti samoživitelek bezplatným uceleným hybridním vzdělávacím a rozvojovým programem.

Program spouštíme za podpory Úřadu vlády České republiky

 

Lektor: Petra Drahoňovská

Vícenásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství

Termín:

11. 5. – 28. 6. 2023

Proč právě samoživitelky?

program pro samoživitelky, mámy a tátové do práce, CSR projekty, CSR, podporujeme, chceme podporovat zaměstnance, zaměstnanecké benefity
5

ženy – matky s malými dětmi jsou na českém trhu práce často opomíjenou, přitom velmi cennou pracovní silou

5

90 % samoživitelů jsou ženy

5

matky samoživitelky jsou specifickou skupinou matek, kterých v České republice evidujeme více než 200 tisíc.

5

program nabízí pomoc českým a ukrajinským samoživitelkám

Co se v programu dozvíš?

7
Účastnicím umožňuje připravit si profesní sebeprezentaci, která obstojí v konkurenci na pracovním trhu.
7
Jedná se o prověřený systematický program, postavený na švýcarské metodě mapování kompetencí.
7
Nabízí individuální analýzu osobnosti se zaměřením na hledání silných stránek, následný mentoring i konzultace.

Jak program probíhá?

Délka programu: 2 měsíce

8 online setkání

2 networkingová setkání naživo

Systém: práce ve skupině pod vedením zkušené lektorky kariérového poradenství Petry Drahoňovské.

Čas: ve všední dny v čase, kdy v klidu zvládnete vyzvednout děti ze školy i školky, nebo když přijdete domů po práci (tzn. začíná se nejdříve v 16:30 h).

Kritéria pro výběr

Účastnice vybíráme na základě jejich motivace a cílů, kterých chtějí v programu dosáhnout. Lekce probíhají v českém jazyce. Tento program je určen nejen pro zájemkyně české národnosti, ale cíleně je upraven i pro samoživitelky ukrajinské národnosti, které chtějí uspět na českém pracovním trhu.

Stačí nahrát maximálně minutové motivační video, proč máme při výběru do kurzu dát přednost právě vám, v čem se chcete profesně posunout a v čem byste ocenila naši podporu.

Tento intenzivní online program na restart kariéry, a tím i změny vašeho života, spouštíme díky podpoře našeho partnera Úřadu Vlády ČR.

program na restart kariéry pro samoživitelky, marter úřad vlády
program, career design, petra drahoňovská, individuální program, návrat do práce

O lektorce: Petra Drahoňovská

  • Petra pracuje v oblasti profesního rozvoje dospělých od roku 2004.
  • Petra je specialistka v oblasti: kariérové poradenství i koučinku. Organizuje inspirační kariérové retreaty v Guatemale a Mexiku, odkud část roku již několik let pravidelně pracuje.
  • Učí lidi vědomě řídit svá důležitá profesní rozhodnutí (self career management), ať jdou cestou zaměstnanců či freelancerů. Dále se zaměřuje na téma osobní značky a osobního marketingu v online i offline profesním životě.
  • Petra je vícenásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství.

Co říkají účastnice podobného programu:

Přinášíme reference od účastnic podobného programu opět pod vedením lektorky Petry Drahoňovské:

{

Díky za možnost účastnit se kurzu Restart kariéry pro samoživitelky. Kurz byl pro mě neuvěřitelně přínosný. Cítím se sebevědoměji a lépe si uvědomuji svou hodnotu, díky tomu, že jsem zrevidovala veškeré své zkušenosti a dovednosti. Vytvořila jsem si kvalitní a vypovídající životopis, zmapovala své možnosti uplatnění, získala lepší přehled o možnostech trhu práce. To vše díky úkolům, které bylo třeba zpracovat a konzultacím s lektorkou Petrou Drahoňovskou. Petra má profesionální, pečlivý, milý a individuální přístup a za to jí patří velký dík. Na závěr kurzu jsem absolvovala pohovor nanečisto s personalistkou z firmy Heineken. Získala jsem od ní zpětnou vazbu na svůj projev a nový životopis a to vnímám jako velký bonus. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se nachází na profesní křižovatce a hledají, kterým směrem se vydat.

Anna Šperlová

{

Ráda bych vyjádřila poděkování Vám, holkám z M.arter, a také personalistkám z Heineken. Pomohly jste mi překonat spoustu pochybností o sobě. Jsem na cestě k té ženské, kterou jsem bývala předtím, než jsem si přestala věřit, a Vy jste mne velký kus doprovodily a pomáhaly neztratit kurs.

Mám vlastně děti už větší, ale s mladším synem mi prostě „ujel vlak“, technologie a komunikace se velice změnily. Uvědomila jsem si, že je na místě hledat pomoc někoho šikovného, kdo mi pomůže se nastartovat, najít odvahu a začít od sebe očekávat úspěch. A v tuto chvíli jsem potkala na LinkedIn skvělou karierní koučku, a byla to právě ona, Petra Drahoňovská, která mi řekla o projektu Restart kariery s M.arter & Heineken. A k mé veliké radosti mne Petra a Andrea Bohačíková vybraly do šestice holek, které v bleděmodrém řeší totéž, tedy, co s tím, když po mateřské to profesně není ono.

Osm úžasných odpolední, osm setkání s Petrou a naší bandou, na první jsem měla obrovskou trému, ale od prvních minut mne nabíjely energií. Petra nás provedla důkladnou inventurou sebe samých. Nacházely jsme to, co umíme, na čem můžeme stavět, a bouraly jsme v sobě pocit, že to, co umíme, „přeci nic není, nemám co nabídnout“. V naší skupince se objevily různé světy, odbornosti, osobní příběhy a vzájemně jsme si předaly i spoustu inspirace a podpory.

Za mne, třeba už nemám posvátnou hrůzu z nových oblastí v IT světě, Business Inteligence, našla jsem odvahu objevit, co je ta tajemná Canva… ale především, odvážila jsem se vstoupit do rekvalifikačního kursu a pokud to nepokazím u zkoušky, mohla bych se konečně přiblížit svému snu o zajímavé a smysluplné práci. Ušly jsme spolu ten hodně hrbolatý a náročný úsek cesty, teď už to nevzdám. 

 Petro, Andreo, moc děkuji za sebe i za všechny ostatní holky, kterým jste inspirací.

ALENA KRYNYCKÁ

{

Když mě do kurzu pro samoživitelky vybrali, byla jsem nadšená a věřila, že mě nakopne v hledání práce… a to na 100% splnil. Odcházím z něj s parádním životopisem a větší sebedůvěrou na pohovory, z čehož můžu vycházet i kdykoli v budoucnu.
Petra Drahoňovská je moc milá, zkušená a empatická lektorka, která nás neustále zásobovala svými zkušenostmi a novinkami z pracovního trhu. Moc díky za tuhle super možnost. Neváhejte a jděte do programu také, určitě vám dodá energii pro pracovní změny.

MARTINA VRBICKÁ

{

Díky programu a skvělé lektorce Petře jsem si dokázala srovnat svoje hodnoty, pojmenovat silné stránky, nehroutit se z těch slabých a naopak je přijmout jako součást. Do kurzu jsem nastupovala s tím, že moje dosavadní pracovní zkušenosti v nezisku jsou nepřenositelné do rychlého business světa. Nedokázala jsem pojmenovat svou práci moderními termíny. Připadala jsem si nezařaditelná. Odcházela jsem z kurzu s jasně definovanými obory, kde mohu najít uplatnění. A k tomu všemu jsem si odnesla skvěle zpracované CV, profil na LinkedIn a mnoho tipů na prohloubení znalostí a získání dalších informací. Sebejistotu a hlavně klid.

ELIŠKA KOFROŇOVÁ

Využij této jedinečné příležitosti a pojď do toho s námi!

Kontakt

Hasova 3092/4, Praha 4, Modřany 143 00

E-mailmarter@marter.cz