Sylva Vojtíšková

Rok 2019 v M.arter

Kdo by před rokem věřil tomu, že z bláznivého nápadu vznikne úspěšná vzdělávací a networkingová platforma?
Naše zakladatelka Andrea se nenechala odradit názory o tom, že matky na mateřské řeší pouze sebe a své děti, a šla do svého nápadu po hlavě. Od té doby se jí potvrdilo, že ženy/muži i na rodičovské mají zájem o sebevzdělávání v oblastech,
který M.arter nabízí. Podařilo se nám uspořádat 39 akcí workshopů a mastermind setkání). Své know-how sdílelo 25 lektorek a lektorů (11 z nich byly ženy na rodičovské).
Našich akcí se zúčastnilo 311 skvělých žen, které mohly  potkat další podobně založené ženy a vzít si s sebou na akci své dítě.
 
Workshopů se také zúčastnili i dva muži, z čehož máme velkou radost. Staly jsme se  partnery 3 konferencí a na 2
jsme i vystoupily. Desítka žen prošla online programy pro podnikatelky (začínající i pokročilé). Prošly jsme akceleračním programem na cíle udržitelného rozvoje od OSN. Jako jediná nezisková organizace v ČR jsme byly nominovány a vyhrály národní kolo v mezinárodní startupové soutěži Central European Startup Awards.
M.arter není jen o jedné Andree, která dokázala, že její „bláznivý“ nápad má šanci na úspěch a potvrdilo se nám, že ženy na rodičovské mají zájem o seberozvoj v různých oblastech. Za naší organizací stojí dalších 11 žen na  rodičovské, a to již ve třech českých městech.
     Úspěšný a přelomový rok 2019 jsme v Praze zakončily večírkem v prostoru xPORT Business Accelerator VŠE, který podporuje právě startupové projekty a poskytli nám prostor zdarma.
 
Jaký bude rok 2020? Rozhodně plný zajímavých workshopů, mastermind setkání i další online programů. Ale také vašich příběhů. M.arter jste totiž i vy, a za to vám děkujeme.
 
Připravily jsme vám nový blog, kde najdete vaše příběhy, rady, tipy a doporučení našich lektorů.  Některé články si už teď můžete přečíst na  stránkách našeho mediálního partnera Noviny kraje.
 
Děkujeme, že jste s námi a těšíme se na viděnou na některých z našich akcí.
 
Tým M.arter