Tolik online možností a tak málo času

Je jasné, že situace s pandemií Covid-19 nahrává online aktivitám. Schválně, kolikrát za dobu zákazu vycházení na vás na internetu vyskočila hláška „Když se nemůžeme potkat osobně, potkejme se online.“ Na mě asi milionkrát a to jsme doma (teprve) dva týdny. Jak se s tím náporem vyrovnat? 

Na jednu stranu je to super a fandím všem projektům, které se snaží pomáhat druhým nebo i sobě a vlastnímu podnikání přesunem do online světa. Na druhou stranu mě to ale dost štve, hlavně co se vzdělávání týká. Je totiž spousta informací, které mi jakoby utíkají mezi prsty a nedokážu je využít. Nemám na to totiž čas.

Ušlé příležitosti

Prostor na chvíli pro sebe se hlavně nám mámám smrskl na čas, kdy děti konečně usnou a ještě jsme po celodenním kolotoči povinností neusnuly my samy. A to bychom přitom měly využít situaci pro zastavení se, přemýšlení a ideálně osobní a profesní rozvoj a růst. Když ne teď, tak kdy jindy? Tolik příležitostí si přece nejde nechat ujít, nebo jde?

Jako mámu dvou dětí (1,5 a 4 roky) pracující v běžném režimu doma, začalo to množství tipů a kurzů na efektivní home office a návodů na přehodnocení smyslu života pěkně štvát. Už několikrát jsem se chtěla stáhnout a prostě jen být, reagovat (příjemněji) na neustálé požadavky dětí, hrát si a udržovat chod domácnosti.

Ale mě to prostě nedá. Opravdu chci v současné situaci dělat něco i pro sebe (a své podnikání). Obzvlášť když v tomto režimu budeme asi fungovat dlouhodobě. A tak jsem zvolila cestu plánováním. Nehodlám se nechat zahltit všemožnými příležitostmi, které na mě vyskakují na internetu a v konečném důsledku nedělat nic. Budu se věnovat tomu, co má pro mě momentálně smysl.

Já a marketing

Vzhledem k tomu, že se věnuji aktivitám v oblasti online marketingu a podnikání, upnula jsem svou pozornost na vzdělávání v tomto směru. Smazala jsem složku s uloženými materiály k přečtení (výchova dětí, minimalistická domácnost, sebepoznání atd.) a raději vybrala pět základních tipů na online vzdělávání v marketingu.

Jde o to, zvolit si směr a kvalitní zdroje tak, abyste mohli dané aktivitě věnovat opravdu jen ten čas, který jste si jako máma vzácně urvala v aktuálně, pro mnohé z nás náročné každodennosti. Já aplikuji systém jedno vzdělávání jednou týdně a to je, myslím, reálné obhájit si před sebou, partnerem i dětmi. Nemám pocit, že nic nedělám a zároveň neřeším ušlé příležitosti.

Kdyby nebyl koronavirus, stejně bych se snažila absolvovat workshopy M.arter, využívala work&play aktivit nebo se vzdělávala online. Tak to jen hodlám aplikovat i v době, která mámám příliš nenahrává. Nikdo z nás ale nevíme, jak dlouho to bude trvat. Tak proč vše dohánět, až bude po? Možná se musíme naučit fungovat jinak. A tohle je můj přístup. Chápu, že pro mnohé z vás nemusí být vzdělávání teď priorita, ale v tom případě byste asi ani nečetli tento článek.

Pokud nemáte svůj vytyčený směr nebo si nedokážete vybrat, zkuste právě teď využít komunitu M.arter

Jsme tu pro vás, rodiče, kteří řeší:

Ano, snažíme se alespoň takto akce také převést do online prostředí. Zároveň ale víme, že přidanou hodnotou našich workshopů je právě i osobní setkání napomáhající zabránit sociální izolaci na rodičovské, s tím jde ruku v ruce networking a budování komunity ženy v podobné životní situaci. Jak na to, když se opravdu potkat nemůžeme?

Dejte mně i ostatním z M.arter vědět, jestli máte nějaký nápad. A opravdu nám řekněte, co a jak pro vás můžeme udělat. Není to jen fráze. A když se zároveň podělíte i o váš směr a kvalitní zdroje online vzdělávání, pomůžete třeba ostatním vybrat to podstatné a necítit se zavaleni. Díky.

Autor článku: Koordinátorka M.arter: Brno a moderátorkamastermind setkání