Sorting by

×

Mluvili o nás

O naší misi s cílem sladit rodinný život s kariérou dle potřeb každého rodiče už jste si mohli přečíst nebo poslechnout v těchto médiích.

rodičovská dovolená, práce pro rodiče

Návrat do pracovního procesu po rodičovské dovolené může být náročný. Pracovní trh se digitalizuje, požadavky na zaměstnance se mění. Jak se připravit na návrat do zaměstnání s grácií a (…)

jak sladit práci a rodinu

Podcast Buďte vidět a slyšet Daniely Podolkové
Jak sladit rodinu s kariérou a prací? Jak rozjet vlastní projekt? Kde hledat inspiraci pro vlastní podnikání? Na tyto aj. otázky odpoví Andrea Bohačíková

prorodinná firemní politika, flexibilní úvazky pro rodiče

Firmy přicházejí o statisíce, když si neudrží mámy v práci.
Mateřství je přirozená životní etapa. Je proto absurdní, jak velké komplikace pro mnoho žen stále představuje na pracovním trhu.

rodičovská dovolená, práce pro rodiče

Letos v únoru začala platit sleva na sociální pojištění pro částečné úvazky u určitých skupin, jako jsou starší 55 let nebo rodiče malých dětí. Stát jejím zavedením chtěl reagovat na potřeby trhu práce (…)

10 důkazů, že jsou rodiče skvělí zaměstnanci, a co se od nich můžeme naučit, marter, poradenství pro firmy

Dokážete si představit, že jste deset let „doma“? Pokud máte děti, nemusí se zdaleka jednat o nereálnou věc. Rodičovská, navíc s vícero dětmi, se může protáhnout na dlouhou dobu. A rozhodně se nejedná (…)

10 důkazů, že jsou rodiče skvělí zaměstnanci, a co se od nich můžeme naučit, marter, poradenství pro firmy

Co se týče otců a rodičovské dovolené, panuje v české společnosti výrazný paradox. Všichni, včetně samotných otců, by byli rádi, kdyby tátové trávili s dětmi v raném věku více času. Na druhou stranu (…)

rodičovská dovolená, práce pro rodiče

Většina rodičů, téměř 78% procent, chce pracovat i při rodičovské dovolené. Nejsou v tom jen vždy peníze, ale také možnost seberealizace a neztratit kontakt se svým oborem. 

flexibilní práce pro rodiče

Víte o tom, že aktuálně chybí na trhu práce kolem 280 tisíc kvalifikovaných lidí? Nejedná se přitom pouze o IT pozice. Ty zastupují jen 10–11 % chybějící pracovní síly. Zbytek dennodenně hledáte i vy. 

pracující rodiče

Zasílání newsletteru s novinkami na e-mail, nabízení vzdělávacích kurzů nebo zvaní na firemní akce. To jsou známé možnosti, jak být v kontaktu se zaměstnancem vaší firmy toho času na rodičovské dovolené. 

rodičovská dovolená, práce pro rodiče

V dnešním podcastu HR Espresso, Deloitte CZ si povídáme o tom, jak usnadnit návrat z rodičovské nebo mateřské dovolené pro rodiče i zaměstnavatele. Odpovědi přináší  Andrea Bohačíková

mluvili o marter, podcast o rodičovství

Hostem třetího dílu podcastu Nely Hanákové Realita bez limitů je Andrea Bohačíková, CEO organizace M.arter spojující rodiče a firmy, která se řídí heslem “Rodičovská není brzda, když nechcete”.

podcast pro rodiče, podcast o nezisku

Čísla hovoří jasně. Jen zlomek mužů v Česku jde na rodičovskou dovolenou. Konkrétně jde o 5700 mužů oproti 450 tisícům žen. Společnost je tak nastavená na to, že doma zůstane žena (…)

podcast pro rodiče, pracovní podmínky rodiče

Minisérie Jde to! #1 O flexibilitě práce s Andreou Bohačíkovou z M.arter. Co je to flexibilita práce? Jaké formy flexibility práce existují? (…) Na všechny otázky týkající se flexibility práce najdete odpovědi v tomto videu.

Restart kariéry, maminka samoživitelka, rodičovská dovolená

Dostala jsem od života facku, ale nevzdala jsem se a bojovala, říká úspěšná mladá podnikatelka. Být matkou samoživitelkou neznamená bezmocně se smířit se svou životní situací. Jaká byla její cesta k úspěchu?

podcast pro rodiče, pracovní příležitost pro rodiče samoživitele

Dnešním hostem podcastu Na rande byla zakladatelka M.arter a neuvěřitelně inspirativní a akční žena Andrea Bohačíková. Povídaly jsme si o tom, že rodičovská nemusí být brzda (pokud nechcete)

Albert se zapojil do měsíce diverzity a oznámil novinky pro maminky a tatínky na rodičovské, marter

Komunikaci s maminkami a tatínky na mateřské či rodičovské chce Albert ještě zintenzivnit. Ve spolupráci se společností Marter spouští program mentoringu a rozvojových aktivit (…)

Roklen 24, marter, M.arter, Rodičovská dovolená je stále překážkou pro kariéru žen, gender pay gap, kariéra ženy

Návrat do zaměstnání po rodičovské dovolené je pro řadu rodičů náročný. Objevují se však firmy, které chtějí tento přechod co nejvíce zjednodušit a rodičům nabízí například flexibilní pracovní dobu.

Žena aktuálně, marter, vzdělávání, zaměstnavatelé, mzdy matek, matky berou méně, Bohačíková: Matky berou méně, protože se bojí ozvat. Pro firmy jsou přitom zlatý důl

Nejste si jistá, že zvládnete sladit práci a péči o rodinu, a chcete vědět, jak se s návratem do práce popraly jiné matky? Obraťte se na kamarádky, které mají děti a už pracují, nebo se zapojte do skupin (…)

pracovní příležitosti pro rodiče, pracovní portál na flexibilní pracovní úvazky, pracovní pozice, které lze skloubit s péčí o rodinu

Založila organizaci s cílem pomáhat rodičům k úspěšnému návratu do práce. Hostem nové epizody mateřského podcastu je zakladatelka organizace Marter Andrea Bohačíková.

skloubit práci a rodinný život, částečný úvazek, mateřská dovolená, rodičovská dovolená

Matkám a firmám pomáhá skloubit práci a rodinný život. Matky toho udělají víc, hlásí zakladatelka organizace Marter. Ta pomáhá rodičům na mateřské a firmám, aby neztratily dobré zaměstnance.

rodičovská dovolená, prorodinná firemní politika

Trendy v oblasti lidského kapitálu v České a Slovenské republice. Uplynulé roky byly plné exponenciálních změn a přinesly mnoho nového. Už tak turbulentní svět ještě akcelerovala pandemie.

Restart kariéry, maminka samoživitelka, rodičovská dovolená

Brzy vám končí rodičovská dovolená a chystáte se zpět do práce? Potřebujete nastartovat kariéru nebo (…) jinou velkou změnu? Přihlaste se do programu pro samoživitelky Změna startovní čáry od Marter.

marter klienti, vzdělávání zaměstnanců na RD, B+N

O prorodinné politice ve firmách se hodně mluví. Možná máte jako zaměstnavatel či zaměstnanec i nějaké vize rodinné politiky. Ta je klíčovým faktorem pro snadný nástup žen po rodičovské dovolené (…)

marter, mluvili o nás, andrea bohačíková, Flexibilní úvazky jsou hygiena pro rodiče, studenty i důchodce

Work-life balance. Všichni o něm mluví, ale málokdo ho zažil. A přitom na něj láká velká část zaměstnavatelů v pracovních inzerátech. Protože právě u nich ve společnosti je přece reálné skloubit (…)

mluvili o nás marter, práce na rodičovské, pinya HR

Výhody zaměstnávání matek na rodičovské dovolené. Přestože home office a flexibilní pracovní doba už nejsou v Česku sprostým slovem, flexibilní úvazky, zdá se, ještě stále nejsou tak běžnou záležitostí.

marter, m.arter, napsali o nás, heroine andrea bohačíková

Flexibilní úvazky jsou pro rodiče často jedinou možností, jak sladit péči o dítě s prací tak, aby stále neplatilo, že matka zůstává s dítětem doma a otec vydělává. Od února dochází v tomto směru u nás k velké změně (…)

marter podcast hroviny, práce na rodičovské, andrea bohačíková

Flexibilní úvazky jsou hygiena pro rodiče, studenty i důchodce. Hostem byla Andrea Bohačíková, CEO a zakladatelka M.arter. Narůstá zájem firem věnovat se tématu rodinné politiky?

10 důkazů, že jsou rodiče skvělí zaměstnanci, a co se od nich můžeme naučit, marter, poradenství pro firmy

Česká republika má jednu z nejdelších rodičovských dovolených na světě. Rodič může s dítětem zůstat doma až čtyři roky. Pro někoho to může být pozitivní fakt, někdo zase preferuje návrat do práce (…)

Napsali o nás, M.arter, rodičovská dovolená, podnikání, matky podnikatelky

Porodit, podnikat, nezkrachovat: Nutný je finanční polštář a plán na měsíce dopředu. Jak se rodí podnikatelkám? Jak se na miminko připravují, aby zvládly i svůj byznys? Přinášíme konkrétní zkušenosti.

10 důkazů, že jsou rodiče skvělí zaměstnanci, a co se od nich můžeme naučit, marter, poradenství pro firmy

Pokud máte obavy, jak vám práce po pár letech doma půjde, začněte se chystat i na samotný výkon práce. „Existuje hned několik důvodů, proč začít alespoň trochu pracovat již během rodičovské dovolené (…)“

akční ženy, flexibilní pracovní úvazky, remote práce, online, poloviční úvazek, zkrácený úvazek, marter, rodičovská není brzda

U flexibilních úvazků je třeba pracovat s přístupem liniových nadřízených a středního managementu. S novým rokem přišly také změny v oblasti pracovního práva, kde se zvýhodnily flexibilní úvazky.

Pozvánka pro ženy, které chtějí odbrzdit podnikání. Marter akce Uherské Hradiště, den pro matky mámy podnikatelky

„Nejčastějším tématem a oblastí mentoringu je obava z návratu do práce a skloubení pracovního a osobního života, resp. života s dětmi. S mentee tato témata řešíme přirozeně, jak otázky či problémy přicházejí (…) “

mentoringový program marter rodičovská není brzda, Chcete-li být úspěšné v práci nebo podnikání a zároveň v roli mámy, najděte si mentorku, pocit, že ve vás někdo věří

Chcete-li být úspěšné v práci nebo podnikání a zároveň v roli mámy, najděte si mentorku. Někoho, kdo už prošel nebo prochází podobnou životní zkušeností a může vám ji předat. 

Roklen 24, marter, M.arter, Rodičovská dovolená je stále překážkou pro kariéru žen, gender pay gap, kariéra ženy

Ačkoliv může být nástup do práce po rodičovské dovolené komplikovaný, jsou firmy, které se snaží pečovat o své zaměstnance a zaměstnankyně i v tomto období. Díky spolupráci s platformou Marter…

flexibilita práce, částečné úvazky pro rodiče, pečující osoby, marter, napsali o nás

Pokud potřebujete flexibilní zaměstnání, řekla bych si o něj. Nebojte se říci, jaké podmínky pro práci potřebujete a nabízet cesty hledání výhodného řešení pro obě strany, vás i vašeho zaměstnavatele.

napsali o nás, české podcasty, andrea bohačíková, holky drzý a host, Předsudky vůči rodičům, Neochota poskytovat částečné úvazky

Předsudky vůči rodičům na rodičovské dovolené z pohledu jejich pracovního uplatnění jsou stále silně znát. Neochota poskytovat částečné úvazky, které jsou pro většinu rodičů nezbytností (…)

Zpátky do zaměstnání po rodičovské dovolené, Marter, Andrea Bohačíková, český rozhlas

„Nemáme dost zkrácených úvazků, nemáme místa ve školkách a nemáme ani nastavení společnosti na tuhle otázku – na pracující mámu malých dětí se kouká jako na krkavčí matku (…)“

pigy máma, napsali o nás marter, jak zvládnout nástup do práce po rodičovské dovolené

Vracíte se do původního zaměstnání? Začínáte podnikat nebo hledáte nové místo? Nepodceňujte přípravu. Návrat do říše dospěláků může být dost náročný! Ale lze to zvládnout i bezbolestně.

ženy sro, napsali o nás, marter

“Naše mentorky moc dobře znají situaci, kdy musí ženy skloubit péči o rodinu a svůj kariérní růst. Mají co předat v obou oblastech. Proto jsme si je vybraly jako vzor pro ostatní holky, ženy, mámy (…)”

Roklen 24, Andrea Bohačíková, marter, M.arter, gender pay gap, Rodičovská dovolená je stále překážkou pro kariéru žen

Mateřství věcí změní. To však neznamená, že si ženy nemohou plnit své sny a růst. Naopak mohou. Po třech letech postavila organizace M.arter mentoringový program: Rodičovská není brzda.

ekonom, nedobrovolně nezaměstnaný, stát podpoří vznik zkrácených úvazků slevou na pojistném a dotační výzvou, marter, Nabídka částečných úvazků

Stát podpoří vznik zkrácených úvazků slevou na pojistném a dotační výzvou. Nabídka částečných úvazků je velmi nízká ve srovnání s poptávkou a roste jen velmi mírným tempem.

prosperita, iprosperita, marter, návrat na pracovní trh, sladit rodinný život s kariérou

Sladit rodinný život s pracovní kariérou nezvládne každý rodič. A zaměstnavatelé nejsou vždy zejména vůči matkám přátelsky naladěni. Ale i ta nebo ten, kdo v tom nevidí velký problém, rád využije podanou ruku.

Roklen 24, Andrea Bohačíková, marter, M.arter, gender pay gap, Rodičovská dovolená je stále překážkou pro kariéru žen

Většina péče o děti připadá na ženy. Ty jsou pak za tuto starost „odměněny“ nižšími mzdami (ve srovnání s muži) a v pozdějším věku nižšími důchody. Ženám by ale paradoxně mohla pomoci covidová pandemie.

EVOLVE!, Evolve stories, podcast, Andrea Bohačíková, M.arter, work life balance, vzdělávání a růst na rodičovské, work life balance a jeho reálné využití v praxi

Dnešním hostem EVOLVE! Stories je Andrea Bohačíková, CEO & Founder M.arter – vzdělávání a růst na rodičovské / employer branding/ mentor. Povídáme si o work life balance a jeho reálném využití.

Metro, článek, silné stránky, Pracovní pohovor je pro matky hračka, pokud si sestaví mapu svých silných stránek

„Když si lidé udělají mapu svých silných stránek, uvědomí si, kdo jsou a co všechno umí, a hlavně jim také často dojde, co je vlastně baví a co chtějí v budoucnu dělat,“ upřesňuje Lesňáková.

Žena aktuálně, marter, vzdělávání, zaměstnavatelé, mzdy matek, matky berou méně, Bohačíková: Matky berou méně, protože se bojí ozvat. Pro firmy jsou přitom zlatý důl

Firmy, které nezaměstnávají matky na rodičovské, přicházejí o velké peníze. Ženy s dětmi jsou přitom často výkonnější a organizovanější než zaměstnanci bez potomků. Andrea Bohačíková, Marter

napsali o nás, akční žena, Ženy na mateřské a po rodičovské to mají na trhu těžké, finalista cen SDGs 2022 v kategorii Diverzita, rovnost a inkluze

Ženy na mateřské a po rodičovské to mají na trhu těžké. Mluví se o tom hodně. Je dobře, že v Česku máme společnosti, které se neuspokojí jenom u „mluvení“, ale rozhodly se něco s tím dělat.

Performia o lidech, podcast

Proč české firmy nevyužívají potenciál této skupiny, i když je nezaměstnanost tak nízká, že jsou často rádi za každé ruce a nohy? Co by měl rodič při návratu do práce udělat jako první?

Aktuálně, Vzdělávací programy zaměřené na rodiče po mateřské dovolené i rodiče samoživitele

Rodičům může pomoci například vzdělávací program Career Designer, který pro zájemce organizuje online vzdělávací a networkingová platforma M.arter za podpory společnosti Heineken.

iDnes.cz, partner projektu, Nárok na home office pro rodiče? Znevýhodní je a firmy zatíží, varují experti

„Spousta zaměstnavatelů bere nabídku práce z domova jako benefit pro zaměstnance, za který by měli být vděční. Proto nechápou, proč by jim měli platit nějaké další benefity. Na druhou stranu by její další 

LSN, Lifestylenews

Návrat do práce po skončení rodičovské dovolené může být pro nejednu maminku i tatínka výzvou. Během mateřství a rodičovské dovolené, kdy se plně věnovali péči o své dítě, mnohdy ztratili kontakt se svým 

tojesenzace.cz,

Jednou z nich je i speciální program Career Designer speciálně vytvořený organizací M.arter právě pro samoživitele, který podporuje společnost HEINEKEN. V loňském roce jím úspěšně prošlo 5 účastnic.

Dokonalá žena.cz

 Letos od 13. dubna začíná jeho druhý ročník. Pokud se tedy chcete na pracovní trh vrátit maximálně připravená a namodelovat si kariéru přesně podle svých potřeb, nenechejte si tuto možnost ujít.

Se zakladatelkou organizace M.arter probíráme situaci mezi maminkami, které se vrací na trh práce nebo se chtějí realizovat i s dětmi. Mluvíme o široké škále žen - některé chtějí být s dětmi dlouho doma, jiné chtějí pokračovat ve své kariéře nebo se kreativně seberealizovat. Věděli jste, že v ČR máme nejdelší rodičovskou na světě?

Mluvíme o široké škále žen – některé chtějí být s dětmi dlouho doma, jiné chtějí pokračovat ve své kariéře nebo se kreativně seberealizovat. Věděli jste, že v ČR máme nejdelší rodičovskou na světě?

Performia.cz, Když chcete adaptovat rodiče po rodičovské do práce, musí na to být naladěný celý tým

Víte, že velká část úspěšných podnikatelek rozjela svůj byznys během rodičovské dovolené? Rodičovství totiž není brzda a rodinný život se dá s kariérou úspěšně skloubit. Právě to je heslo M. arter

Podcast o práci

Andrea Bohačíková je zakladatelka organizace M.arter, která má jako své heslo: “Rodičovská není brza.” V podcastu jsme se spolu proto bavily převážně o rodičovské dovolené a o návratu do práce.

Zájem o vzdělávací platformy roste. Jaké dovednosti lidé nejvíce poptávají?

Během posledních dvou let, které provázel covid a řada opatření včetně lockdownu, si lidé daleko více uvědomili důležitost sebevzdělávání i vlivem dalšího boomu digitalizace, která 

Performia.cz, Když chcete adaptovat rodiče po rodičovské do práce, musí na to být naladěný celý tým

Ačkoli je u nás stále situace s nedostatkem kvalitních uchazečů v některých oborech až kritická, je tu pořád jedna skupina, které se práce hledá těžce. Jsou to matky či otcové po rodičovské dovolené.

Sama doma, ČT 1

Živé vysílání na ČT 1 – Sama Doma. Ze dne 21.2.2022. Mluvili jsme o tom jak na mateřské neztratit sama sebe. O nedostatku nabídek částečných úvazků (9 % ČR vs. 32 % průměr EU) 

napsali o nás

Organizace M.arter tvoří vzdělávací a networkingovou platformu pro ženy i muže na rodičovské dovolené, kteří tento čas neberou jako brzdu, ale jako příležitost. V roce 2019 ji založila Andrea Bohačíková, 

Kámoška.cz

Péče o děti je však také psychicky hodně náročná, proto na sebe nezapomínejte a o svou spokojenost pečujte. Najděte si každý den chvilku jen pro sebe. Rozvíjejte se, čtěte, učte se něco nového, poslouchejte podcasty.

TV Nova plus, snídaně s novou, mateřská a rodičovská, negativní dopady na rodiče malých dětí

Živé vysílání ve snídani s Novou. ze dne 17.1.2022. Mluvili jsme  o odvrácené straně rodičovské dovolené a samotného mateřství.Dále o nedostatku nabídek částečných úvazků (9 % ČR vs. 32 % průměr EU) 

Trend Watcher

Matky a otcové na rodičovské dovolené se potýkají s řadou problémů. S Andreou Bohačíkovou jsme si popovídali o tom, co přesně je tíží a jakými způsoby jim platforma Marter pomáhá.

dobrý zprávy

M.arter je startup se sociálním dopadem, jehož cílem je rozvíjení potenciálu žen a mužů na rodičovské dovolené. Jak píše zakladatelka Andrea Bohačíková na blogu M.arter, vše začalo jako nápad zatím bezdětné holky, 

blesk pro ženy

Samoživitelé představují druhou chudobou nejohroženější skupinu českých obyvatel. Zapojit se do pracovního i společenského života, nastartovat kariéru a zvýšit konkurenceschopnost

Aha!

V České republice je téměř 200 tisíc rodičů-samoživitelů, přičemž 90 % této skupiny tvoří ženy. Nebezpečí chudoby nejvíce ohrožuje právě je. Třetina z nich si musí k živobytí vystačit s částkou do 10 tisíc 

Reflex

Zapojit se do pracovního i společenského života, nastartovat kariéru a zvýšit konkurenceschopnost na trhu práce jim nově pomáhá pivovarnická skupina Heineken ČR. 

svou cestou

Problém ve společnosti, na který jsem narazila, i když se mne netýkal a to negativní dopady rodičovské dovolené u nás. Viděla jsem možné řešení situace. Rozhodla jsem se s tím něco dělat. 

Trend Watcher

Živé vysílání ve snídani s Novou. ze dne 9.8.2021. Co je největší problém rodičů na rodičovské dovolené při návratu na pracovní trh? 75 % žen na rodičovské dovolené (ze vzorku 4 700 dotázaných) má zájem o další vzdělávání a osobní růst při rodičovské dovolené. 

napsali o nás

Tak zní heslo organizace M.arter, která se stará o ženy a muže na rodičovské dovolené a dává jim know-how a sebevědomí při návratu na pracovní trh. Zakladatelka Andrea Bohačíková v rozhovoru přibližuje překážky žen i mužů na rodičovské dovolené i sílu

napsali o nás

Problém negativních dopadů rodičovské dovolené si mě našel sám. I když sama ještě máma nejsem, poznala jsem, díky kamarádce z VŠ, Kristýně a jejímu prvnímu synovi Alexovi, skutečný svět či život matky na rodičovské. en nemusí vždy vypadat růžově jako v 

napsali o nás
Věděli jste, že tato organizace je tvořena 13 ženami a pomáhá maminkám a tatínku na i po mateřské dovolené? A ne jen jim. Pořádají kurzy a spousty dalších věcí. Rozhovor s Barborou Hoškovou
napsali o nás

M.arter je tu pro všechny ženy i muže, kteří chtějí dál růst stejně jako rostou jejich děti a rodičovská dovolená pro ně neznamená stopku v kariéře či snad v životě. Dávno to není „One Woman Show“

napsali o nás

M.arter je vzdělávací a networkingová platforma pro ženy na rodičovské dovolené. Pomáhá jim s návratem do práce (nová nebo stávající pozice) či se začátky
nebo řízením

napsali o nás

Jak zvládnout péči o děti a kariéru? Tuto otázku řeší spousta z nás a stejně tak se spousta z nás bojí, že se to nepovede. S tím se rozhodla zatočit Andrea Bohačíková, zakladatelka

napsali o nás

Andrea Bohačíková je ztělesněním akční ženy. Je zakladatelkou projektu M.arter, který má pomáhat mužům i ženám na rodičovské dovolené a u tohoto projektu to rozhodně nekončí.

napsali o nás

Andrea Bohačíková je CEO a zakladatelka platformy M.arter. Také se aktivně zapojuje do vedení projektu Educator a iniciativy Jaké chceš Česko. Jak projekt M.arter pomáhá rodičům

napsali o nás

Založila organizaci M.arter, která pomáhá matkám na rodičovské dovolené zrestartovat kariéru. To ale není všechno. Andrea je aktivní podnikatelkou, která hýří projekty i nápady. A jak se jí daří zvládat několik projektů naráz? 

napsali o nás

Říkali jí, že její projekt nebude fungovat, protože na rodičovské se všichni zajímají jen o děti. Andrea Bohačíková ale přesto rozjela neziskovou organizaci M.arter, která se věnuje vzdělávání žen i mužů na

napsali o nás

Mateřství, nejkrásnější období v životě ženy, jak se říká. Někdy to však tak růžové být nemusí. Se strastmi i radostmi tohoto životního období se zabývá platforma M.arter určená pro všechny ženy na rodičovské

napsali o nás

Dlouhá rodičovská dovolená s sebou nese kromě mnoha kladů také sociální izolaci, deprivaci, často i deprese. Ztráta kontaktu s oborem a nemožnost částečných úvazků komplikuje návrat na pracovní

napsali o nás

Kolik peněz firma prodělá, když nevezme ženu po mateřské zpět? Jakým způsobem pracovat s rodičovskou dovolenou ve firmách? Adekvátní komunikace je klíčem.

napsali o nás

„Rozhodla jsem se založit projekt pro ženy na rodičovské,“ říká Andrea Bohačíková. Začala se zajímat o to, co trápí ženy na rodičovské, a přemýšlela, jak je podpořit. Díky tomu spatřila světlo světa offline platforma

napsali o nás

V říjnu pořádala vzdělávací a networkingová organizace M.arter několik workshopů zaměřených na ženy na rodičovské dovolené, které plánují v blízké době návrat do zaměstnání nebo začínají se 

napsali o nás

Mámi na mateřské či rodičovské můžou v Brně navštěvovat vzdělávací workshopy a podpůrné skupiny zaměřené na témata spojená s návratem do práce nebo s vlastním podnikáním.

napsali o nás

Po Praze mají nově i v Brně ženy na rodičovské dovolené podporu pro svůj osobní a kariérní růst. Díky projektu M.arter se mohou vzájemně setkávat a vzdělávat, a to i za přítomnosti dětí.

napsali o nás

Podle aktuální statistiky Úřadu práce nepřekročila nezaměstnanost v srpnu 2019 2,7 %. Předpokládá se, že ekonomické zpomalení by se na trhu práce mělo projevit až v příštím roce.

napsali o nás

Stále více žen uvažuje během rodičovské dovolené o rozvoji či změně profese nebo dokonce rozjezdu vlastního podnikání. V Praze jim s tím skoro půl roku pomáhá projekt M.arter. Díky němu mohou ženy absolvovat

napsali o nás

Svět startupů, IT a technologií obecně zůstává stále mužskou doménou. A za nás je to velká škoda, protože nejrychleji rostoucí trh si zaslouží ty nejšikovnější lidi. Zhruba polovinu šikovných lidí přitom

Napište nám

6 + 15 =

Kontakt

Hasova 3092/4, Praha 4, Modřany 143 00

E-mailmarter@marter.cz