Rok 2019 v M.arter

Kdo by před rokem věřil tomu, že z bláznivého nápadu vznikne úspěšná vzdělávací a networkingová platforma?
Naše zakladatelka Andrea se nenechala odradit názory o tom, že matky na mateřské řeší pouze sebe a své děti, a šla do svého nápadu po hlavě. Od té doby se jí potvrdilo, že ženy/muži i na rodičovské mají zájem o sebevzdělávání v oblastech,
který M.arter nabízí. Podařilo se nám uspořádat 39 akcí workshopů a mastermind setkání). Své know-how sdílelo 25 lektorek a lektorů (11 z nich byly ženy na rodičovské).
Našich akcí se zúčastnilo 311 skvělých žen, které mohly  potkat další podobně založené ženy a vzít si s sebou na akci své dítě.
 
Workshopů se také zúčastnili i dva muži, z čehož máme velkou radost. Staly jsme se  partnery 3 konferencí a na 2
jsme i vystoupily. Desítka žen prošla online programy pro podnikatelky (začínající i pokročilé). Prošly jsme akceleračním programem na cíle udržitelného rozvoje od OSN. Jako jediná nezisková organizace v ČR jsme byly nominovány a vyhrály národní kolo v mezinárodní startupové soutěži Central European Startup Awards.
M.arter není jen o jedné Andree, která dokázala, že její „bláznivý“ nápad má šanci na úspěch a potvrdilo se nám, že ženy na rodičovské mají zájem o seberozvoj v různých oblastech. Za naší organizací stojí dalších 11 žen na  rodičovské, a to již ve třech českých městech.
     Úspěšný a přelomový rok 2019 jsme v Praze zakončily večírkem v prostoru xPORT Business Accelerator VŠE, který podporuje právě startupové projekty a poskytli nám prostor zdarma.
 
Jaký bude rok 2020? Rozhodně plný zajímavých workshopů, mastermind setkání i další online programů. Ale také vašich příběhů. M.arter jste totiž i vy, a za to vám děkujeme.
 
Připravily jsme vám nový blog, kde najdete vaše příběhy, rady, tipy a doporučení našich lektorů.  Některé články si už teď můžete přečíst na  stránkách našeho mediálního partnera Noviny kraje.
 
Děkujeme, že jste s námi a těšíme se na viděnou na některých z našich akcí.

Inspirativní čtení

Jak objevit své poslání a být v životě spokojenější a v práci efektivnější?

19.2.2020, Ida Peťková


Výzkum společnosti EMO loni ukázal, že více než 37% českých zaměstnanců uvažuje o změně zaměstnání, protože v práci nejsou spokojení. Zároveň pouhých 17% zaměstnanců tehdy uvádělo plnou pracovní spokojenost.

Celý článek zde

Proč si najmout osobní módní stylistku?

10.2.2020, Jana Stehlíková


Přestože služby módní stylistky jsou ještě často vnímány jako služby nestandardní a výdaje za stylistku „luxusem“ pro lidi s vyššími příjmy, nemalá skupina klientek jsou právě ženy na rodičovské.

Celý článek zde

Jak sladit práci a rodičovství?

10.2.2020, Šárka Homfray


Ať už vlastní rodinu teprve plánujete, nebo se naopak chystáte po rodičovské vrátit do práce, jedno je vám určitě jasné. Není jednoduché
sladit rodinné a pracovní povinnosti tak, aby netrpěla ani jedna sféra a ideálně ani zaměstnaný rodič sám.

Celý článek zde

Pět tipů, jak se prezentovat a ovládnout svou trému

20. 1. 2020, Klára Hájková


Sedí před Vámi někdo, kdo se na Vás dívá a čeká, co mu předvedete. „Jak (se) správně prezentovat v dnešní době, překonat trému a ještě k tomu zaujmout?

Celý článek zde

,,Je souzen, kdo sám soudí”

10.2.2020, Tomáš Řezníček


Kolikrát mám pocit, že se rozhodujeme dle očekávání okolí a to rozhoduje o tom, zda budeme úspěšní či neúspěšní, není to paradox?

Celý článek zde

Jaké právní předpisy byste měli znát při rozjezdu vlastního podnikání?

9. 1. 2020, Mgr. et Mgr. Liběna Šrámková, LL.M.,


Nápady se hrnou, nadšení stoupá a vidina svobody spolu s finanční nezávislostí je motorem, který vás žene dopředu.  V začátcích každého podnikání je to těžké.

Celý článek zde

Jste na rodičovské? Podpora ostatních vás posune dál nejen v podnikání

20.1.2020, Jana Pokorná


BRNO – V Brně mají ženy na rodičovské možnost navštěvovat vždy první čtvrtek v měsíci tzv. mastermind setkání. Mezitím, co si jejich děti najdou zábavu v hracím koutku nebo odpočívají v nosítku, 

Celý článek zde

Ženy na rodičovské se s M.arter učily „prodat“ své schopnosti

29. 11. 2019, Sylva Vojtíšková


V říjnu pořádala vzdělávací a networkingová organizace M.arter několik workshopů zaměřených na ženy na rodičovské dovolené

Celý článek zde

Hledáte místo, kde můžete skloubit profesní a rodinný život?

8. 12. 2019Sylva Vojtíšková


 V klidné části Prahy 5 stojí vila, ve které se nachází komunitní a rodinné centrum MAM prostor

Celý článek zde

Využijte svůj potenciál k návratu do práce po rodičovské nebo k vlastnímu podnikání

8. 12. 2019Sylva Vojtíšková


PLZEŇ – Některé ženy mohou po pár letech doma začít pochybovat o svých znalostech, dovednostech nebo mohou být frustrované z návratu do zaměstnání. 

Celý článek zde

Vracíte se z rodičovské zpět do zaměstnání? Nezapomínejte, že váš životopis je reklama

1.11.2019, Barbora Hošková


Když se řekne reklama nejspíš vás napadne obchod a produkty či služby. Reklama se většinou používá v marketingu a propagaci produktu, služby či něčeho jiného.

Celý článek zde

Sedm pravidel, jak efektivně zvládnout každodenní povinnosti  

29. 10. 2019, Klára Hájková


„Kdo chce zvládat každodenní time-management, měl by si osvojit sedm základních pravidel, díky nimž bude mu zbyde více času a sebe a navíc bude mít ze sebe dobrý pocit,“ 

Celý článek zde

Rodičovská nás nezastaví, když chceme

9. 11. 2019, Zuzana Palkovská


Typický model v České republice je, že se žena po 3 nebo 5 letech (s dvěma dětmi) vrací na původní nebo podobnou pracovní pozici. 

Celý článek zde

Rodičovská dovolené jako příležitost? Třeba k podnikání? 

8. 10. 2019, Andera Bohačíková


“Ženy mohou například začít podnikat, ale musí si dát pozor na všechna úskalí, která se se časem určitě objeví,” 

Celý článek zde

Pět tipů jak se neztratit na sociálních sítích a být vidět

22.9.2019, Andrea Bohačíková


Každý den lidé nahrají na facebook více než 300 milionů fotek. Na instagramu zase denně přibude fotkám či videím 3,5 miliardy lajků

Celý článek zde

Pět nejdůležitějích rad pro řízení financí v podnikání

22.9.2019, Jana Pilná


„Kdo chce mít kontrolu nad svým podnikáním a vědět, že i když přijdou nenadálé situace, může být v klidu, měl by dodržovat 5 nejdůležitějších rad pro řízení financí v podnikání“ 

Celý článek zde 

Ženy na rodičovské ví, jak využívat sociální sítě pro kariérní růst

2.7.2019, Tomáš Branda


„Zaměřily jsme se na algoritmus ovládající sociální sítě, konkrétně pak třeba na to, jaká slova používat v newsfeedu tak, aby měly post nebo stránka co největší organický dosah,“

Celý článek zde