Sorting by

×

ŽENY ZÍTŘKA

konference o rodičovství, kariéře
a rovných příležitostech

Kdy?

24. 5. 2024 od 13:00 do 18:00

 Kde?

on-line nebo naživo na adrese:
WPP Campus
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Matka, zaměstnankyně, podnikatelka, vychovatelka, hospodyně, partnerka – jedna žena, mnoho rolí. Při snaze skloubit kariéru a rodinu vyplouvá na povrch mnoho ožehavých témat, o kterých se konečně začíná pořádně mluvit.

Jsme v roce 2024 a ženy stále bojují s předsudky a nerovnostmi.
Chceme tento obraz dál žít a předat ho i dalším generacím?

Říkáte ne? Pojďte s námi otevřít diskusi o rovnováze mezi rodinou a slušně placenou prací, kde budou ženy spokojené. Chceme rovnou nabízet varianty řešení a apelovat na to, že změna je potřeba. Najdete zde inspiraci a konkrétní návody, jak věci začít měnit k lepšímu.

Naše konference je pro všechny, kteří si přejí rovné odměňování mužů a žen a prokazatelnou prorodinnou politiku firem.

Klíčová témata konference

?

Gender Pay Gap

jak se postavit rozdílům ve mzdách mužů a žen.

?

Child Penalty

dlouhodobý negativní dopad mateřství na výdělky žen.

?

Rodičovství vs. kariérní plán

vliv rodičovství na profesní dráhu žen.

?

Zkušenosti rodičů samoživitelů

pohled zblízka na jejich výzvy i vítězství.

?

Restart kariéry po rodičovské

jak naskočit zpátky do pracovního procesu.

?

Prorodinná politika firem v praxi

jak některé firmy pečují o rodiče.

?

Networking

navazování nových kontaktů je skvělý start při hledání práce.

Na koho se můžete na konferenci těšit

program, career design, petra drahoňovská, individuální program, návrat do práce
Petra Drahoňovská
Kariérová poradkyně, několikanásobná držitelka národní ceny

Petra pomáhá lidem na jejich profesních křižovatkách, ať už mění zaměstnání nebo se rozhodnou nastartovat vlastní podnikání. Petře prošlo workshopy už přes 11 tisíc účastníků, a individuálně provázela kariérní změnou více než 3 tisíce lidí. Je spoluautorkou národního standardu profese Kariérový poradce, 3x byla oceněna Národní cenou kariérového poradenství jako jednotlivec a 3x jako metodik různých týmů vč. nastavení kariérového programu Digitální akademie Czechitas.

Jaká je tvoje motivace, proč vystupuješ na konferenci Ženy zítřka?
… příležitost potkat inspirativní lidi a konečně potkat tým Marter po letech spolupráce offline:)
Proč by podle tebe měli lidé jít na konferenci/ se ke konferenci připojit?
… vzdělávání, inspirace, to je myslím něco, co si potřebujeme dávkovat průběžně
… a na akcích Marter najdete určitě jak zajímavé tipy od profíků, tak přátelské podpůrné prostředí
Jak podle tebe žena zítřka vypadá, žije a cítí se? Co jsou její největší výzvy?
… zítřek beru jako tu světlejší budoucnost, takže tato žena si může volit život jaký chce, aniž by ji za to někdo neustále hodnotil
Cokoliv dalšího co chceš týmu M.arter nebo divákům vzkázat?
… těším se na vás na podiu i pod podiem;)

andrea_bohacikova
Andrea Bohačíková
Founder & CEO M.arter

Freedompreneur of the Year – Central European Startup Awards 2019
Pomáhá jednotlivcům i firmám, sladit rodinný život s kariérou dle individuálních potřeb. Dlouhodobě se věnuje negativním dopadům rodičovské dovolené v ČR, diverzitě a inkluzi, flexibilitě práce, firemní a prorodinné politice, mentoringu a networkingu. Statistiky a expertizy jsou její vášní. Byla nominována mezi 100 podnikatelek světa, na cenu Evolutionary Women Entrepreneur Awards 2023 v kategorii Social Impact Entrepreneur.

ženy zítřka, konference pro ženy
Alžběta Mangarella
Vědecká pracovnice, věnuje se situaci žen na trhu práce

Sociologii a ekonomii genderu studovala ve Francii, kde 15 let žila a čerpala inspiraci v kulturních rozdílech v přístupu k rovnosti žen a mužů. Teď žije v ČR s manželem a dvěma syny a slaďováním rodiny a práce se zabývá výzkumně i v praxi :).

Jaká je vaše motivace, proč vystupujete na konferenci Ženy zítřka?
Ráda jsem přijala pozvání do panelu o pay gap, abych se podílela na debatě o důležitém společenském problému nerovného odměňování práce žen a mužů, o jeho determinantech, o jeho dopadech a o možnostech, jak vytvářet lepší a spravedlivější budoucnost.
Proč by podle vás měli lidé jít na konferenci/ se ke konferenci připojit?
V dialogu se lépe přemýšlí. Ženy slaďující rodinu a práci mohou sdílet své zkušenosti, ujistit se, že v tom nejsou samy a načerpat inspiraci. To stejné platí pro zaměstnavatele, kteří mohou přispět k debatě o problémech, kterým ženy čelí, a sdílet své zkušenosti s jejich řešeními.
Jak podle vás žena zítřka vypadá, žije a cítí se? Co jsou její největší výzvy?
Stejně jako dnes budou ženy velmi rozličná kategorie a různé věkové, socio-ekonomické a etnické skupiny budou čelit různým výzvám. Výzvám spojeným se změnou klimatu a narůstajícími sociálními nerovnostmi se pravděpodobně nevyhne nikdo. Ale ženám zítřka přeji, aby jejich životní cesta byla v každém věku ve znamení svobody nakládat se svým tělem, se svou reprodukcí, s vyjádřením sebe sama ve veřejném prostoru. Aby mohly důvěřovat vzdělávacímu systému, že jim pomůže rozvíjet jejich zájmy ve všech oblastech, bez předsudků. Aby mohly důvěřovat justičnímu systému, že ochrání jejich základní práva a fyzickou integritu. Aby mohly důvěřovat politické reprezentaci (ve které budou dostatečně zastoupeny), že i jejich potřeby jsou známy a v popředí veřejného zájmu.

konference pro ženy ženy zítřka, aneta martínek
Aneta Martínek
Co-Founder & CEO vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu a Co-Founder #HolkyzByznysu

Aneta je Co-Founder & CEO největší české marketingové vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu a Co-Founder nově vzniklé vzdělávací platformy #HolkyzByznysu. Během své kariéry nasbírala zkušenosti ve firmách jako Ogilvy, Economia nebo GrowJOB, byla na pozici CMO, součástí vedení a zorganizovala stovky eventů po celé ČR, kterými ročně prošlo přes 10 000 účastníků a vystupovali na nich úspěšné osobnosti z českého byznysu.

Po tom, co se roky věnovala zdokonalení time managementu svého ale i ve firmách, ve kterých působila, napsala knihu Organizační porno – první českou knihu o time managementu pro ženy. Kniha vyšla v září 2023 pod nakladatelstvím Audiolibrix a už má 3 dotisky. Anety oblíbené téma je slaďování kariéry a rodičovství a to i pro, že je pyšnou mámou Amelie. Na sítích ji můžete sledovat jako @an_martinek.

Jaká je tvoje motivace, proč vystupuješ na konferenci Ženy zítřka?
Podpora žen je moje srdcové téma a čím více se o tomto tématu bude mluvit, tím pravděpodobnější bude, že nastane v téhle společnosti změna.
Proč by podle tebe měli lidé jít na konferenci/ se ke konferenci připojit?
Být součástí komunity, které má podobné hodnoty jako vy, vám dám pocit bezpečí a energii věci měnit.
Jak podle tebe žena zítřka vypadá, žije a cítí se? Co jsou její největší výzvy?
Žena zítřka žije život podle sebe. Ať je jakýkoliv!

 

konference pro ženy o ženách
Eliška Remešová
Psycholožka a psychoterapeutka

Vše, co dělá, dělá s cílem zlepšování duševního a sociálního zdraví v České republice. Založila Institut Mezilidmi, psychoterapeutické a vzdělávací centrum. Přes čtrnáct let je lektorkou v řadě firem, které jsou leadry ve svých oborech. Key Note Řečník na odborných, veřejných i firemních konferencích. Spoluautorka terapeutického deníku pro ženy “Duše na místě”, propagátorka a popularizátorka respektující výchovy v autorské minisérii podcastu “Už tam budem?” s 200tis.+ poslechy. Online tvůrce se zaměřením na duševní zdraví a autorka obsahového seriálu “Láska je dovednost” na Forendors.

lenka mrázová konference pro ženy ženy zítřka
Lenka Mrázová
Tvořím a vedu workshopy, školení, přednáším

Vystudovala VŠE a může využívat titul Ing. Lenka Mrázová FCCA.
Svou kariéru začala jako daňová poradkyně a vypracovala se jako až na předsedkyni správní rady. Od 2013 individuální koučink a mentoring Senior Practitioner, týmový koučink Practitioner – členka EMCC – European Mentoring and Coaching Council,
Své workshopy měla i na konferenc W.I.N v Římě (2018) a v Aténách (2019)
Od 5 let umí číst a tak s věkem přidávala i čtení v cizím jazyce, v 16 letech rusky, V 22 německy a v 35 německy. I přes velké zdravotní problémy se nevzdává a je velkou inspirací nejen svému okolí, ale všem kdo Lenku zná. Před 1,5 rokem ji diagnostikovali Herpes encefalitida – zánět mozku. Ona se k tomu postavila čelem, nevzdává to a věří, že bude opět zdravá a my s ní.
Pravidelně přispívá do Hospodářských novin, měla blog na www.iHned.cz, psala na web www.hrkavarna.cz, do časopisů Marie Claire, Business Woman, Forbes, Osobní rozvoj.

Jaká je tvoje motivace, proč vystupuješ na konferenci Ženy zítřka?
Jsem už 33 let v byznysu.
Vím, znám a konám k tématu Ženy zítřka hodně. Mám co předat a ráda to předám.
Snažím se pomoci v životě dalším, hlavně chytrým ženám. Věnuji se mentoringu, koučinku a přednáškám a workshopům už 12 let, jezdím do světa, diskutuji. Mám opravdu velký rozsah příběhů, které jsem ženám pomohla vyřešit, vylepšit, překonat hodně náročné překážky.

Proč by podle tebe měli lidé jít na konferenci/ se ke konferenci připojit?
Zde každá žena získá nové poznatky, hodně inspirace, co má dělat dál, o čem má efektivně přemýšlet, začít aplikovat. Dozví se, kde má vzít v sobě odvahu kráčet skvěle dál. Jak má vše prakticky dělat, ale brzy létala na obláčku rozvoje svého byznysu, přinášela velkou hodnotu do své práce. Získá zde cenné postřehy od jiných žen, jak ony zvládají podobné situace ve svém životě. Dostane zde praktické rady na dlouhodobé i každodenní konání, aby určitě došla až tam, kde chce brzy být.

Jak podle tebe žena zítřka vypadá, žije a cítí se? Co jsou její největší výzvy?
Žena zítřka je skvělá, kráčí životem dál s nadhledem, pohodou. Směje se každý den. Má okamžiky štěstí každý den. Má kolem sebe rodinu dle svých snů. Má čas pro sebe. Je v ním se svými blízkými. Když chce umí unikat do magického AI světa. Je zdravá. Její tělo, srdce, duše a duch konají v souladu, jak konat mají. Výzvy jsou podle mne: Zůstat ženou v AI žití. Být unikátní ženou. Mít v sobě a kolem sebe opravdovou lidskost.

Cokoliv dalšího co chceš týmu M.arter nebo divákům vzkázat….
Ať dělají, co dělají a mluví a konají stále dál. Ať nejsou uondané z toho, že stále se ještě všude nezaměstnávají ženy na částečné úvazky. Všichni diváci si z M.arter mohou vzít dost postřehů a rad pro drobné a velké změny ve svém životě.

konference ženy zítřka
Ladislav Veselý
ex-CEO Slevomatu, muzikant, kouč

Ladislav jako jeden z mála tatínku v květnu nastupuje na rodičovskou dovolenou místo své ženy Magdalény Veselé. Někdo by řekl, že se obětoval. On to však nazval férovou cenou.

Když zvažoval zda zůstat ještě pár let ve Slevomatu, nebo být místo ženy se synem doma dal si to na misky vah a rozhodnutí bylo jednoznačné. Řekl si “Když teď budu táta na plný úvazek, věřím, že si to budu pamatovat celý život.”
Věříme tomu, že takový postoj bude mít čím dál více mužů. Jeho příběh je pro nás velkou inspirací a věříme, že svým přístupem inspiruje další může.

Stojí za projektem UČÍM SE. Někdo by ho v rámci tohoto projektu mohl nazvat koučem nebo mentorem. On sám to tak nevidí a proto je jeho krédo je “Jsem Láďa a učím se”. Rád pracuje s lidmi, kteří si uvědomují, že učit se je potřeba celý život a učit se chtějí.

Na otázku Jak podle vás žena zítřka vypadá, žije a jak se cítí? odpověděl:
Jak chce. A nikdo ji za to nesoudí.

Už díky této odpovědi je jasné, že Ladislav má k tématům, které budou na konferenci opravdu hodně co říci.

Staňte se i vy ženou zítřka. Na konferenci zjistíte, jak na to

1/10

Inspirujete se příběhy a zkušenostmi úspěšných žen, které dokázaly skloubit kariéru s rodičovstvím. Získáte konkrétní rady, jak na to.

2/10

Protneme mýty a rozbijeme předsudky spojené s rodičovskou dovolenou. Dozvíte se o reálných dopadech na vaši budoucí kariéru i finanční situaci.

3/10

Upřímně probereme citlivé téma rozdílů v odměňování mužů a žen. Získáte argumenty a tipy, jak se postavit nespravedlnosti.

4/10

Nahlédnete pod pokličku života samoživitelek a zažijete jejich obdivuhodnou sílu. Program “Restart kariéry pro samoživitelky” vám představí jejich výzvy i úspěchy.

5/10

Načerpáte inspiraci a motivaci od odborníků nejen z oblasti personalistiky, ale i sociologie, psychologie a time managementu.

6/10

Zažijete uvolněnou atmosféru bez ostychu a tabu témat. Navážete nová přátelství a spojíte síly s těmi, kteří to myslí stejně vážně.

7/10

Objevíte firmy s pečujícím přístupem k zaměstnankyním-rodičkám a získáte představu, jak by měla vypadat ideální praxe.

8/10

Odnesete si balíček praktických tipů a návodů, jak po návratu z rodičovské efektivně restartovat svou kariéru.

9/10

Stanete se součástí hlasu a pozitivní vlny, která odmítá přijímat nerovnosti jako fakt a směřuje ke skutečné změně.

10/10

Vložíte svou trošku do lepší budoucnosti pro všechny ženy – matky, pracující profesionálky i vaše dcery.

Jakým výzvám čelí ženy v roce 2024

V České republice čerpají rodičovskou dovolenou převážně ženy (98 %), jež pak na dlouhou dobu zmizí z trhu práce. Jejich návrat je složitý a často jsou nuceny volit mezi kariérou a rodinou, což negativně ovlivňuje jejich budoucí příjmy a důchody (pay gap, child penalty).

I když se situace žen s malými dětmi na trhu práce postupně zlepšuje, stále čelí několika hlavním výzvám:

1/6

Přetrvávajícímu stereotypu, že mateřství může snižovat produktivitu a pracovní nasazení.

2/6

Nižším finančním odměnám ve srovnání s muži (současný průměrný gender pay gap v ČR činí 15%).

3/6

Malé šanci na získání částečného úvazku umožňujícího sladit práci s rodinou (pouhých 6,2 % v roce 2022 oproti 32 % evropského průměru).

4/6

Nálepce krkavčí matky vs. skutečnosti, že jim ujede vlak na pracovním trhu.

5/6

Přesvědčení, že péče o dítě či děti je především záležitostí ženy.

6/6

Nedostatku finančně dostupného hlídání dětí.

Tyto faktory ženám podlamují sebevědomí a schopnost plnohodnotně se prosadit na pracovním trhu. Přitom jsou to často velmi zkušené a vzdělané profesionálky, které mají pracovnímu prostředí mnoho cenného co nabídnout.

Specifickou skupinou jsou ženy samoživitelky (190 tisíc v ČR). Samy pečují o děti a snaží se udržet práci pro dostatečný příjem. Omezené možnosti zaměstnání rapidně snižují finanční stabilitu jejich rodin. Tato skupina patří k nejvíce ohroženým chudobou.

Vytvořte s námi svět rovných příležitostí

Věříte, že česká žena 21. století si zaslouží víc? Pak je Konference Ženy zítřka ta pravá výzva pro vás, protože změna se sama od sebe neudělá. Přijďte s námi zjistit, jak začít tvořit svět, ve kterém ženy a muži mají rovné příležitosti a work-life balance není jen prázdná fráze. Buďte u toho a uchopte svou budoucnost do vlastních rukou!

Je konference jen pro ženy?

Konference Ženy zítřka je primárně zaměřená na ženy, protože jsou to ony, které v 98 % případů odcházejí na rodičovskou dovolenou. I přesto je otevřená také mužům. Věříme, že skutečného pokroku můžeme dosáhnout pouze společným úsilím obou pohlaví. Vítáme proto aktivní účast mužů – partnerů, manažerů, odborníků i podporovatelů myšlenky rovných příležitostí.

Naším cílem je s každým ročníkem zvyšovat podíl mužských účastníků. Jen otevřeným dialogem a vzájemným porozuměním odstraníme stereotypy a dosáhneme rovnováhy. Ženy i muži by měli mít možnost naplňovat své role podle vlastních představ, nikoli dle zastaralých předsudků. Konference chce být platformou pro budování harmonické společnosti příštích generací.

Ženy zítřka je akce pro všechny, kteří věří v lepší zítřky a jdou jim naproti stejně jako my.

Pořadatel konference

Jsme nezisková organizace M.arter a pomáháme rodičům v jejich snaze sladit kariéru i rodičovství dle jejich individuálních potřeb. Jsme tu i pro ty, kteří rodičovství teprve plánují a chtějí se na tuto fázi života co nejlépe připravit.

Spolu s námi pořádá konferenci firma Heineken CZ, jedna z předních světových pivovarnických společností, která má v ČR dlouholetou tradici a klade velký důraz na společenskou odpovědnost a udržitelnost. Spolu s Heineken CZ od roku 2021 pořádáme program na restart kariéry pro samoživitele ZDARMA. Programem již prošly desítky účastnic.

Kde se potkáme

Osobně se na vás těšíme v pátek, 24. 5. 2024, od 13 hodin na této adrese:
WPP Campus
Bubenská 1
170 00 Praha 7

Počet lístků naživo je omezen, tak neváhejte.

On-line se potkáme na odkaze, který budeme sdílet před konferencí. Lístky si můžete zakoupit zde

Partneři

Hlásí se i vaše firma ke stejným hodnotám?

Řeknete to veřejně, podpořte konferenci a ukažte i ostatním váš příklad dobré praxe. Ozvěte se Katce, šéfce našeho PR oddělení (katka.piarko@marter.cz) a buďte u zrodu změny společenského nastavení, kde se rodičovství stane přínosem, nikoliv překážkou, v kariérním růstu s možností zviditelnění na této unikátní akci.

Kontakt

Na něco jsme zapomněli? Nenašli jste, co hledáte? Bližší informace vám ráda poskytne Lucka Mottlová na e-mailu lucie.mottlova@marter.cz .

Přijďte na živo nebo se připojte on-line a zažijte s námi odpoledne nabité informacemi, dobrou náladou, skvělými lidmi a zážitky.

Samoživitelé mají vstup zdarma právě díky partnerství s Heineken ČR, který vám lístek platí. Ozvěte se svým příběhem Evě na e-mail eva.marketing@marter.cz a vygeneruje vám slevový kód na vstupenku zdarma.

Tato konference mohla vzniknout díky dlouholeté spolupráci M.arterHeineken ČR. Děkujeme za podporu a partnerství.

 

Záštitu nad konferencí převzala zmocněnkyně vlády ČR pro lidská práva Mgr. Klára Šimáčková Laurenčíková.

 

Kontakt

Hasova 3092/4, Praha 4, Modřany 143 00

E-mailmarter@marter.cz