Sorting by

×

Změna startovní čáry pro samoživitelky

Projekt, který řeší problém nezaměstnanosti samoživitelek bezplatným uceleným hybridním vzdělávacím a rozvojovým programem.

Program spouštíme za podpory Úřadu vlády České republiky

 

Lektor: Petra Drahoňovská

Vícenásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství

Termín:

11.10. – 13.12. 2023

poslední běh programu KAPACITA NAPLNĚNA

Jste svobodná matka, samoživitelka, a chcete kariérní změnu? Hledáte příležitost, která vás posune k lepšímu životu?

 

Máte pocit, že:

5

nemůžete najít práci, která by vás naplňovala a pomohla zajistit zářivější budoucnost vás i vašich dětí?

5

návrat na pracovní trh je nedostižná meta?

5

práce pro matky, samoživitelky, je jen mýtus?

Brzdí vás v kariérním rozvoji:

5

finance,

5

nedostatek času na sebe sama,

5

absence hlídání,

5

pocit, že vaše nedostatky převažují nad přednostmi,

5

přesvědčení, že nikdo nechce zaměstnat samoživitelku, která se sama stará o malé děti?

program pro samoživitelky marter

Pokud jste si odpověděly několikrát ano, přihlaste se do našeho nového programu, který je určen speciálně vám, samoživitelkám.

Nebojte se udělat změnu. Postavíme vás na pracovním trhu zpátky do hry. Zdarma.

Práci za vás nenajdeme, ale spolu s kariérní poradkyní v sobě odhalíte váš potenciál a ujasníte si, zda chcete být (i nadále) klasickou zaměstnankyní a nebo vykročíte ze své komfortní zóny a začnete podnikat. Program je vhodný i pro ty z vás, které před dětmi ještě nikdy nepracovaly.
Víme, že nyní stojíte na pomyslné křižovatce pracovního trhu a my vám pomůžeme rozsvítit zelenou na té vaší jedinečné cestě za lepší budoucností.

Jaký je náš recept?

Nenabízíme zázračnou metodu, ale pomocnou ruku, která vám pomůže:

 

5

ujasnit si, o jakou práci chcete usilovat a v jaké oblasti byste ráda našla uplatnění,

5

uvědomit si vaše silné stránky, tj., co vše můžete potencionálnímu zaměstnavateli nabídnout,

5

prodat vaše dosavadní zkušenosti a znalosti v životopise, který vám dodá při pohovoru jistotu,

5

napsat motivační dopis tak, aby v očích personalistů vyniknul mezi ostatními,

5

vyzkoušet si pohovor nanečisto.

Programem vás provede profesionální lektorka:

program, career design, petra drahoňovská, individuální program, návrat do práce

Petra Drahoňovská, vícenásobná držitelka Národní ceny kariérového poradenství, vás provede celým procesem přípravy na úspěšné hledání práce.

Jak se do programu za lepším životem dostat?

5

jste matka, samoživitelka, která zvládne absolvovat program v českém jazyce,

5

vyplníte a pošlete přihlášku do programu,

5

nezapomenete do přihlášky přidat maximálně minutové video, ve kterém nám sdělíte, proč se do programu hlásíte, v čem se chcete profesně posunout a v čem byste ocenila naši podporu (u videa nehodnotíme jeho kvalitu),

5

budete mít 100% účast v programu.

Jak program probíhá?

Rozumíme dennímu režimu svobodné mámy, proto jsme program přizpůsobili vašim možnostem:

5

program je rozdělen do 2 měsíců a 16 intenzivních hodin s lektorkou,

5

setkání s lektorkou probíhají on-line (celkem 8 lekcí),

5

2 networkingová setkání „naživo“ v Praze, kde bude zajištěné hlídání pro vaše děti,

5

lekce probíhají ve všední dny v čase od 17:30 do 19:30, tedy v době, kdy v klidu zvládnete vyzvednout děti ze školy i školky, nebo když přijdete domů z práce

Je program opravdu zadarmo?

Cena programu pro 1 ženu je 10 500 Kč, ale pro vás zcela ZDARMA.

Jaký bude další postup?

Zbývají poslední volná místa, přihlaste se, my následně posoudíme zaslané žádosti a motivační videa a vybraným kandidátkám zašleme smlouvu k podpisu.

Co budete k programu potřebovat:

  • osobní počítač,
  • internetové připojení,
  • e-mailovou adresu založenou na Gmailu.
u

Váháte?

Rozumíme vašim pochybnostem a strachu. A taky víme, že každý začátek je těžký a změna občas bolí. Pokud si nejste vaší účastí v programu jisté, kontaktujte, prosím, koordinátorku programu Gabrielu Kašparovou, která zodpoví všechny vaše dotazy.

FAQ

Jaké je hlavní kritérium výběru?

Rozhodující je pro nás vaše motivace k provedení změny a předpoklad využití získaných dovedností.

Co dostanu na konci programu?

Na konci programu dostanete osvědčení o absolvování programu.

Proč musím mít e-mail na Googlu?

Program probíhá on-line a přístup k materiálům je možný pouze přes Gmail.

Co se stane, když vynechám lekci?

Lekce nelze omlouvat, je potřeba mít 100% účast.

Je program otevřen i pro samoživitelky, které nemají české občanství?

Ano, program je vhodný i pro matky, samoživitelky, jejichž rodný jazyk není český, státní příslušnost nerozhoduje. Program je však veden výhradně v českém jazyce.

Mám zdravotní hendikep, můžu se i tak do programu přihlásit?

Program probíhá on-line, proto je vhodný i pro svobodné matky s dětmi, ale i maminky samoživitelky se zdravotním omezením.

Jsou lekce nahrávané, můžu si je později pustit ze záznamu?

Ne, lekce nejsou nahrávané, vzhledem k tomu, že se na nich řeší osobní a citlivé věci.

Musím se dostavit i na networkingová setkání?

Součástí programu je podmínka účastnit se 2 osobních setkání v Praze. Místo bude upřesněno. Po dobu konání akce bude zajištěno hlídání pro děti.

Je program jen pro ženy?

Ano, tento program je jen pro ženy, samoživitelky. Muži, samoživitelé, se mohou přihlásit do programu Restart kariéry pro samoživitele(ky).

Jaká je kapacita programu?

Do programu bude přijato maximálně 10 žen.

Pomůžete mi najít i práci?

Práci vašich snů vám bohužel nezprostředkujeme, ale na cestu za vysněnou kariérou vás vybavíme potřebnými znalostmi, kde a jak práci hledat. Využít můžete i naši databázi práce.

Jaká je časová náročnost programu?

Setkání probíhají 1x týdně v délce 2 hodin. Lektorka rovněž zadává domácí úkoly, na kterých je nutné pracovat v čase mezi setkáními.

Změna na startovní čáře je nyní na dosah ruky!

Přidej se k nám a společně změníme tvůj život k lepšímu. Za poslední 3 roky, v podobném programu pod vedením Petry Drahoňovské, dosáhly všechny účastnice vynikajících výsledků a získaly nejen finanční nezávislost, ale také sebevědomí a nové pracovní příležitosti.

Co říkají účastnice podobného programu:

Přinášíme reference od účastnic podobného programu opět pod vedením lektorky Petry Drahoňovské:

{

Díky za možnost účastnit se kurzu Restart kariéry pro samoživitelky. Kurz byl pro mě neuvěřitelně přínosný. Cítím se sebevědoměji a lépe si uvědomuji svou hodnotu, díky tomu, že jsem zrevidovala veškeré své zkušenosti a dovednosti. Vytvořila jsem si kvalitní a vypovídající životopis, zmapovala své možnosti uplatnění, získala lepší přehled o možnostech trhu práce. To vše díky úkolům, které bylo třeba zpracovat a konzultacím s lektorkou Petrou Drahoňovskou. Petra má profesionální, pečlivý, milý a individuální přístup a za to jí patří velký dík. Na závěr kurzu jsem absolvovala pohovor nanečisto s personalistkou z firmy Heineken. Získala jsem od ní zpětnou vazbu na svůj projev a nový životopis a to vnímám jako velký bonus. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se nachází na profesní křižovatce a hledají, kterým směrem se vydat.

Anna Šperlová

{

Ráda bych vyjádřila poděkování Vám, holkám z M.arter, a také personalistkám z Heineken. Pomohly jste mi překonat spoustu pochybností o sobě. Jsem na cestě k té ženské, kterou jsem bývala předtím, než jsem si přestala věřit, a Vy jste mne velký kus doprovodily a pomáhaly neztratit kurs.

Mám vlastně děti už větší, ale s mladším synem mi prostě „ujel vlak“, technologie a komunikace se velice změnily. Uvědomila jsem si, že je na místě hledat pomoc někoho šikovného, kdo mi pomůže se nastartovat, najít odvahu a začít od sebe očekávat úspěch. A v tuto chvíli jsem potkala na LinkedIn skvělou karierní koučku, a byla to právě ona, Petra Drahoňovská, která mi řekla o projektu Restart kariery s M.arter & Heineken. A k mé veliké radosti mne Petra a Andrea Bohačíková vybraly do šestice holek, které v bleděmodrém řeší totéž, tedy, co s tím, když po mateřské to profesně není ono.

Osm úžasných odpolední, osm setkání s Petrou a naší bandou, na první jsem měla obrovskou trému, ale od prvních minut mne nabíjely energií. Petra nás provedla důkladnou inventurou sebe samých. Nacházely jsme to, co umíme, na čem můžeme stavět, a bouraly jsme v sobě pocit, že to, co umíme, „přeci nic není, nemám co nabídnout“. V naší skupince se objevily různé světy, odbornosti, osobní příběhy a vzájemně jsme si předaly i spoustu inspirace a podpory.

Za mne, třeba už nemám posvátnou hrůzu z nových oblastí v IT světě, Business Inteligence, našla jsem odvahu objevit, co je ta tajemná Canva… ale především, odvážila jsem se vstoupit do rekvalifikačního kursu a pokud to nepokazím u zkoušky, mohla bych se konečně přiblížit svému snu o zajímavé a smysluplné práci. Ušly jsme spolu ten hodně hrbolatý a náročný úsek cesty, teď už to nevzdám. 

 Petro, Andreo, moc děkuji za sebe i za všechny ostatní holky, kterým jste inspirací.

ALENA KRYNYCKÁ

{

Když mě do kurzu pro samoživitelky vybrali, byla jsem nadšená a věřila, že mě nakopne v hledání práce… a to na 100% splnil. Odcházím z něj s parádním životopisem a větší sebedůvěrou na pohovory, z čehož můžu vycházet i kdykoli v budoucnu.
Petra Drahoňovská je moc milá, zkušená a empatická lektorka, která nás neustále zásobovala svými zkušenostmi a novinkami z pracovního trhu. Moc díky za tuhle super možnost. Neváhejte a jděte do programu také, určitě vám dodá energii pro pracovní změny.

MARTINA VRBICKÁ

{

Díky programu a skvělé lektorce Petře jsem si dokázala srovnat svoje hodnoty, pojmenovat silné stránky, nehroutit se z těch slabých a naopak je přijmout jako součást. Do kurzu jsem nastupovala s tím, že moje dosavadní pracovní zkušenosti v nezisku jsou nepřenositelné do rychlého business světa. Nedokázala jsem pojmenovat svou práci moderními termíny. Připadala jsem si nezařaditelná. Odcházela jsem z kurzu s jasně definovanými obory, kde mohu najít uplatnění. A k tomu všemu jsem si odnesla skvěle zpracované CV, profil na LinkedIn a mnoho tipů na prohloubení znalostí a získání dalších informací. Sebejistotu a hlavně klid.

ELIŠKA KOFROŇOVÁ

Přečtěte si více o programu pro samoživitelky:

podcast o pracujících rodičéch

S organizací M.arter o komunitě proaktivních rodičů, flexibilních úvazcích i o mateřství jako oběti

Restart kariéry, maminka samoživitelka, rodičovská dovolená

Restart kariéry mi pomohl věřit sama sobě a odbrzdit podnikání, říká maminka samoživitelka

Informace o financování projektu:

Program je ze 70% financován za laskavé podpory Úřadu vlády ČR a z 30% je financován neziskovou organizací M.arter díky donátorské sbírce na Darujme.cz.

program na restart kariéry pro samoživitelky, marter úřad vlády

Využij této jedinečné příležitosti a pojď do toho s námi!

Kontakt

Hasova 3092/4, Praha 4, Modřany 143 00

E-mailmarter@marter.cz