Sorting by

×

Program od M.arter pomáhá rozvoji maminek

Gabriela Kašparová
Odhadovaná doba čtení 2 minuty

M.arter spustil nový úspěšný mentoringový program s názvem “Rodičovská není brzda, když nechcete”. Cílem je zprostředkovat know-how a zkušenosti od profesionálek ve svém oboru. Mentorky jsou inspirativní ženy – matky, které ví, jak skloubit mateřství s kariérou. Mentoring berou jako poslání a pomáhají nasměrovat ženy a matky v řešení jejich aktuální životní situace.

Andrea Bohačíková, zakladatelka M.arter, si tak splnila svůj sen a tím i přání spousty matek v České republice. Díky týmové práci s Gabrielou Lesňákovou, HR konzultantkou M.arter akademie, a Jitkou Janatovou, Comnunity manažerkou mentoringového programu, mohl tento vzdělávací program cílený na rozvoj maminek vzniknout.

mentoring kick off vzdělávání meeting team

Co mentee v rámci programu řeší?

Jsou to nejrůznější aktuální životní situace a problémy spojené s balancováním rodinného a pracovního života. Témat je opravdu mnoho: návrat do práce; uvědomění si, že spokojený rodič = spokojené dítě; mentee řeší svou sebedůvěru, uvědomění si toho, kým jsou a co umí; zaměřují se na sebeprezentaci; hledají cestu, jak pracovat na své osobní značce a jak svou práci finančně ohodnotit; v neposlední řadě mentee hledají způsob, jak efektivně zvládnout stres či sebepřijetí.

Ne vždy maminky nachází pochopení pro své starosti ve svém okolí. Mentoringový program, jim pak může pomoci. Mentorka totiž nehodnotí, nekritizuje, neradí. Mentorka nasměruje. Je to mentee, kdo si utřídí myšlenky, stanoví cíl, najde svou cestu, jak ho dosáhnout a to za laskavé podpory mentorky. Ta se s mentee dělí nejen o své úspěchy, ale i neúspěchy. Je partnerkou. Diskutuje s mentee, klade otázky a nenechá ji sejít z cesty.

vzdělávání, konference, konferenze pro ženy, konference pro ženy na mateřské, konference pro rodiče s dětmi, mentorignový program, program pro ženy na rodičovském program pro ženy na mateřeské, dítě v nosítku, spokojené dítě, podnikání, mentor, mentee

Našimi mentorkami jsou ženy, které moc dobře vědí, jak skloubit péči o rodinu a svůj kariérní růst. Mají co předat v obou oblastech. Jsou vzory pro ostatní holky, ženy, mámy na/po rodičovské, které stejně jako ony chtějí kariérně růst nebo budovat své podnikání, ale do toho být také mámou, partnerkou a spokojenou ženou. Program se nezaměřuje jen na to, jak máte založit nebo vést svou firmu, či jak zvládat návrat do práce, kariérní růst a vše kolem. Klíčový je fakt, že v první řadě jste máma. Neřešíte jen pracovní záležitosti jako rozpočty, porady, plány, schůzky. Řešíte současně dětské nemoci, rodinu, chod domácnosti a taky, jak v tom všem neztratit sama sebe,” říká o programu Andrea.

mentor, mentee, partner, kick off, mentoring

Stávající mentorský tým čítající více jak 40 zkušených mentorek se neustále rozšiřuje o ženy, mající přesah do mnoha oborů. Jsou zde zapsané spolu/zakladatelky startupů, manažerky, ředitelky a šéfky diverzity, HR a jiných oddělení, právničky, koučky, novinářky a mnoho dalších.

Mezi mentorkami programu najdete jména jako Jana Sedláková, zakladatelka AK Sedláková a máma čtyř dětí, Petra Končelíková zakladatelka fondu Nation 1, Romana Voříšková, spoluzakladatelka Slevomatu, Lucie Brešová, investorka a ex Managing director Kiwi, Petra Ondrušová, šéfka diverzity České spořitelny, Petra Fritsch,Talent & People Manager Snuggs, Terezie Hejnicová, Executive coach a mentorka v oblasti seberozvoje a leadershipu.

Mentor je váš partner

Vaši jedinečnou mentorku vám následně na základě pečlivě vyplněného registračního formuláře zodpovědně vybere Gabriela Lesňáková.

Na záludnou otázku, podle jakého klíče páruje mentorky a mentee odpovídá: “Samotný klíč propojování je založen zejména na motivaci a cílech, se kterými do programu mentee vstupují. Proto vždy apeluji na to, aby jak mentoři, tak hlavně mentee, byli při vyplňování registračního formuláře maximálně otevření a vyplnění věnovali dostatečný čas. Jedině tak jim vybereme z našeho portfolia tu mentorku, se kterou, troufnu si tvrdit, dosáhnou nejen svých cílů, ale navíc bude při jejich setkáních fungovat tolik potřebná mezilidská chemie.

Tvůrčí mentoring s M.arter je skutečně pro každého

Lenka Sommerová v době, kdy se připravoval nový mentoringový program Rodičovská není brzda, se sama nacházela tak trochu v životní nepohodě. Řešila soukromý život, děti a návrat do práce. Po jeho spuštění neváhala a jako mentee se ihned zapsala do programu. Uvědomila si, že potřebuje nasměrovat a nestyděla se své starosti vypsat do registračního formuláře.

Co mentee Lenka od mentoringu očekávala? Dost nejistě a nekonkrétně odpověděla, že chce být spokojenější a šťastnější. Právě díky své otevřenosti v registračním formuláři byla propojena se zkušenou koučkou a mentorkou v oblasti seberozvoje Terezií Hejnicovou.

Na společné práci s mentorkou oceňuje to, že dostává konkrétní podporu, úkoly, otázky. Jak sama říká o spolupráci s mentorkou: “Nejsem zahlcená, nepřipadám si hloupě, posouvám se, i když přiznávám, že jak se dostávám hlouběji ke svému nastavení vzorců chování a přemýšlení, ne vždy jsou mi otázky od mentorky, příjemné :-). Bořím si určité zažité vzorce chování a představ o sobě samé a okolí. Moje mentorka Terezie mne dokáže svými dotazy, připomínkami a náměty povzbudit, ale i lehce popíchnout. V hlavě mi pak doznívají její slova, která mne pohánějí ke změnám. Mám ze sebe radost, protože už po pár setkáních jsem v klidu zvládla několik pro mne jindy nepříjemných situací. Změnu v mém chování zaznamenalo i mé blízké okolí. Jsem ráda, že jsem do programu vstoupila a jsem zvědavá co mi naše spolupráce ještě přinese.

Terezie k tomu dodává: “Mentoring je pro mne o správném nasměrování. S Lenkou je radost spolupracovat. Je otevřená, má silnou motivaci na sobě pracovat, na svém sebepřijetí, sebepoznávání, zvládání stresu, hledá cesty k porozumění si s ostatními a nalezení své životní rovnováhy. Jako tvůrčí mentorka a koučka nejen v oblasti seberozvoje jednotlivců se u Lenky opět potvrdilo, že kombinace obou metod je to, co jí dovede k vytyčenému cíli. Prožívám s ní každý sebemenší úspěch na její cestě k vyrovnané ženě.”

Pojďte s námi do toho v únoru 2023 i vy

Mentoringový program od Marter zahrnuje celkem šest hodin mentoringu po dobu tří měsíců. Mentee dostávají plán akčních kroků a pracovní listy, navíc se mohou účastnit osobně dvou networkingových setkání a on-line webináře o budování sebedůvěry a sebevědomí, mohou využít i pozvánky na spoustu zajímavých akcí na živo i online. Stačí vyplnit registrační formulář. Více o našem mentoringovém programu si můžete přečíst v článku od Roklen 24.

Náš tajný tip na vánoční dárek pro vás

Nadělte (si) letos moudrost, sebevědomí a radost! Podarujte sebe i svoji kamaráku dárkovým poukazem od M.arter. 

mentoringový program -dárkový poukaz, marter

Sledujte webové stránky Marter i sociální sítě facebook, InstagramLinkedIn. O veškerém dění v týmu M.arter vás informujeme průběžně v našem newsletteru. Budete tak v obraze, jaké programy a tipy pro vás připravujeme.

Kdo je Gabriela Kašparová

Gabriela Kašparová profilová fotka

Gabriela vystudovala obor Mezinárodní vztahy a Evropská studia a má 18 let zkušeností s administrativou, organizováním eventů a koordinací projektů v telco a farmaceutické oblasti.

I přes nedostatek času se dvěma malými dětmi, se stala dobrovolníkem M.arter na pozici redaktorky blogu. Práce na přípravě sebevzdělávacích článků ji nesmírně těší a naplňuje podle hesla Rodičovská není brzda, když nechcete.

Žije v Praze, těší se, až s dětmi vyrazí na Azurové pobřeží do Nice. Ráda peče koláče, dorty i kváskový chléb. Na četbu a průvodcování zatím nezbývá moc času.

KONTAKTY:

Fotografie ze zahájení prvního mentoringového kurzu i profilovou fotku autorky textu pořídila brand fotografka Kateřina Ceralová.